کد خبر: ٨٤٢٠٥/ ١٦:٤٧ - پنج شنبه ٢٧ دی ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 2407
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان فارابی, گروه خبری RSS
دیدار صمیمانه رئیس بیمارستان فارابی و اعضای هیئت علمی گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران با دکتر سید حسن هاشمی
رئیس و اعضای هیئت علمی گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور در بیمارستان نور از زحمات دکتر سید حسن هاشمی در زمان تصدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقدیر و تشکر کردند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، دکتر سید حسین صدرالسادات، رییس بیمارستان فارابی و دکتر محمدرضا اکبری، مدیر گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران به همراه اعضای هیئت علمی این گروه روز پنجشنبه 27 دی ماه 1397 در بیمارستان نور تهران با دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی، دیدار و گفتگو کردند. 
دکتر صدرالسادات در ابتدای این دیدار، در سخنانی این جلسه را دیداری صميمى وغیررسمى برای تشكر و تقدير از خدمات دكتر هاشمى در دوران وزارت و دعوت از ايشان براى حضور مجدد در بيمارستان فارابى دانست.
وى افزود: در سالیان وزارت دکتر هاشمی به دلیل مشغله فراوان ایشان، فرصت دیدار و گفتگوی غیررسمی کمتر دست می داد. بعد از فراغت از مسئولیت، فرصت را غنیمت شمردیم تا ضمن تجدید دیدار، از ایشان بخواهیم به خانه خودشان بازگردند و از تجارب علمی و اجرایی ایشان برای ارتقای جايگاه فارابى و جامعه چشم پزشكى كشور بهره مند شويم. قدر زحمات شبانه روزی که دکتر هاشمی برای نظام سلامت کشیده اند را نه تنها ما پزشكان همكار ايشان بلکه آحاد مردم در سراسر ایران می دانند و امید داریم مسئولینی که ادامه راه را بر عهده گرفته اند بتوانند در جهت سلامت، آموزش و پژوهش پزشكى قدم های موثری را بردارند. 
دکتر صدر السادات در ادامه اظهار داشت: در همین بیمارستان فارابی که ملجائی برای تمام مردم محروم و دردمندی است که از همه جای کشور به آن مراجعه می کنند و خیلی هایشان دستشان به هیچ جا بند نیست، شاهد بودیم که به عنوان نمونه برای جراحی کاتاراکت که جراحی شایعی است، هزینه زیادی پرداخت می کردند. ولی الان با طرح تحول سلامت بین صدهزار تا صدو بیست هزار تومان یعنی کمتر از هزینه ایاب و ذهابشان برای همین جراحی کاتاراکت پرداخت می کنند. 
وی افزود: به هرحال باوجود ناراحتی و تأسف از استعفای دکتر هاشمی، از طرفی خوشحالیم که وی از مسئولیت سنگين وزارت فراغت یافته و امیدواریم درجمع خانواده فارابی در خدمتشان باشیم و مانند سال های قبل در درجه اول همه مردم و سپس اعضای جوان هیئت علمی ما از تجربیات و دانش ایشان در حوزه آموزش،پژوهش و درمان بهره مند شوند. 
دکتر صدر السادات در پایان سخنانش یک بار دیگر از طرف همه کارکنان و مسئولان بیمارستان فارابی از زحمات دکتر هاشمی در دوران تصدی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی قدردانی کرد و افزود: مطمئناً قبل از همه، این خدمات نزد خداوند بزرگ ماجور است و بعد مردم قدرشناس در سراسر ایران حتما قدردان زحمات شما در این سالها هستند. 
در ادامه جلسه دکتر اکبری، مدیر گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: جایگاه و مقام علمی دکتر هاشمی اجل از آن است که من در مورد آن صحبت کنم. خوشحالیم که با فراغت از وزارت، وقت آزاد بیشتری یافته اند و باعث افتخار ما است که در بحث آموزش و ارتقای جایگاه علمی بیمارستان فارابی در خدمت ایشان باشیم. قطعا حضورشان فصل جدیدی از پیشرفت علمی در آموزش و پژوهش و ارتقای جایگاه علمی فارابی رقم خواهد زد.
دکتر هاشمی هم در این دیدار با ابراز خوشنودی از دیدار همکارانش در بیمارستان فارابی اظهار داشت: خوشحالم که بیمارستان فارابی جایگاه خوبی در کشور دارد. هر چند آرزوی ما برای فارابی، رسیدن به جایگاه ممتاز در منطقه و جهان است. معنایش این است که همکاران جوان ما در فارابی راهی طولانی را در پیش دارند.
وی به اعضای هیئت علمی جوان فارابی توصیه کرد، از چند قطبی شدن پرهیز کنند و افزود: وقتی به سن ما برسید و مسئولیتتان بیشتر شود می فهمید آنچه برایش اعصابتان خرد شده، بسیار بیهوده و حتی بچگانه بوده است. اگر می خواهید واقعا موثر باشید، سعی کنید با هم کار کنید. بدانید رقبای فارابی داخلی نیستند، پس شما هم باید بین المللی باشید. شما جزئی از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستید و باید در تراز و شان دانشگاه حرکت کنید. الان دنیا تغییر یافته و همه در حال تلاش هستند. 
دکتر هاشمی با تبریک انتصاب دکتر اکبری به عنوان مدیر گروه چشم پزشکی دانشگاه اظهار داشت: بدانیم کار فردی به هیچ جا نمی رسد، در این دنیایی که حتی رقابت سالم هم خیلی سخت است، فقط کار تیمی است که می تواند به موفقیت ختم شود. اگر تیم هماهنگ عمل کند می توانند مشکلات را حل کنند. این اصل همه جا حتی در دولت و ارکان حکومت نیز صادق است. 
دکتر هاشمی از فقدان روحیه کار تیمی و قصد و نیت جمعی اظهار تاسف کرد و گفت: ریشه تمام مشکلات به خود ما برمی گردد. اگر نمی توانیم به اهدافمان برسیم مشکل از عدم همکاری خودمان است، موضوع خارجی و عوامل بیرونی نیست و به هر دلیلی بهانه است. امیدوارم در بیمارستان فارابی با تغییر در مدیریت گروه، دکتر اکبری و دکتر صدرالسادات در مسایل اجرایی، آموزشی و پژوهشی با هم تصمیم بگیرند و به نحوی عمل کنند که چتر حمایتشان آنقدر وسعت داشته باشد که همه در زیر سایه آن قرار گیرند.
خبر: امیدوار
عکس: قاضی میرسعید
انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1397/10/29 10:10
0
0
به وجود دکتر هاشمی افتخار میکنیم وآرزوی سلامتی وموفقیتهای بیش از پیش در جهت اعتلای میهن عزیزمان که همواره در تاریخ کهن سرفراز بوده باشیم کارمند دانشکده پزشکی
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد