کد خبر: ٨٤٦٩٥/ ٠٩:٥٠ - يکشنبه ١٤ بهمن ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1399
چاپ
ارسال به دوست
مركز ملي مطالعات اعتياد, گروه خبری RSS
انتصاب دکتر آفرین رحیمی موقر، رئیس مرکز ملی مطالعات اعتیاد به عنوان نایب رئیس کمیته تخصصی وابستگی به مواد سازمان جهانی بهداشت
دکتر آفرین رحیمی موقر، استاد روانپزشکی و رئیس مرکز ملی مطالعات اعتیاد که چهار سال است در کمیته تخصصی وابستگی به مواد عضویت دارد، امسال به عنوان نایب رئیس این کمیته در سازمان جهانی بهداشت انتخاب شد.

کمیته تخصصی وابستگی به مواد (ECDD) سازمان جهانی بهداشت از گروهی از متخصصین مستقل جهان در حیطه مواد و داروها تشکیل می شود.
این کمیته خطرات و منافع استفاده از مواد اعتیادآور و روانگردان را بر اساس آخرین یافته های علمی بررسی کرده و در مورد موادی که باید تحت کنترل بین المللی باشند و یا تغییرات آنها تصمیم می گیرد.
پیشنهادهای این کمیته توسط دبیرکل سازمان جهانی بهداشت به دبیرکل سازمان ملل و هیئت کنترل مواد مخدر سازمان ملل برای تصویب نهایی اعلام می شود.
دکتر آفرین رحیمی موقر، استاد روانپزشکی و رئیس مرکز ملی مطالعات اعتیاد که چهار سال است در این کمیته عضویت دارد، امسال به عنوان نایب رئیس کمیته تخصصی وابستگی به مواد (Expert Committee on Drug Dependence) سازمان جهانی بهداشت انتخاب شد.
این اولین بار است که یک متخصص ایرانی به عنوان نایب رئیس این کمیته انتخاب می شود.
در نشست امسال موضوعات بسیار مهمی، مانند تغییر کنترل بین المللی حشیش (کانابیس) و ترامادول در دستور کار این کمیته قرار داشت.

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1397/11/15 8:53
0
0
انتصاب سرکار خانم دکتر رحیمی موقر به معاونت کمیته تخصصی وابستگی مواد سازمان جهانی بهداشت تبریک می گویم. ایشان از همدوره ای حقیر بوده و شایستگی احراز این مسئولیت را دارند و برایشان ارزوی موفقیت روزافزون داریم. با احترام
کاربر مهمان
1397/11/14 18:32
1
0
تبریک فراوان. این توفیق ایشان حضور موثر دانشگاه در صحنه های بین المللی هم تاثیر گذار و هم موجب افتخار است.
کاربر مهمان
1397/11/14 12:26
0
0
انتصاب سرکار خانم دکتر آفرین رحیمی موقر به عنوان نایب رئیس کمیته تخصصی وابستگی به مواد (Expert Committee on Drug Dependence) سازمان جهانی بهداشت را به ایشان تبریک عرض می نمایم که نشان از شایستگی و توانمندی ایشان در عرصه پژوهش در حوزه اعتیاد کشور را دارد.
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#