کد خبر: ٨٤٨٦٥/ ١٤:٠٩ - چهارشنبه ١٧ بهمن ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 806
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان شریعتی, گروه خبری RSS
برگزاری جلسه باهدف ارتقا برنامه‌های بین‌الملل گروه داخلی در گروه داخلی دانشکده پزشکی
گروه داخلی دانشکده پزشکی درباره ارتقا برنامه‌های بین‌الملل این گروه جلسه‌ای برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شریعتی، این جلسه باهدف ارتقا برنامه‌های بین‌الملل گروه داخلی، سه‌شنبه ١۶ بهمن 97 در معاونت امور دانشگاهی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد. در این جلسه معاونت آموزشی پردیس بین‌الملل دانشگاه، معاون بین‌الملل دانشکده پزشکی، مدیر گروه داخلی، معاون بین‌الملل گروه داخلی و روسای بخش‌های داخلی بیمارستان شریعتی، امام خمینی (ره)، سینا، بهارلو و ضیاییان حضور داشتند.
در ابتدای جلسه دکتر رمضانعلی شریفیان مدیر گروه داخلی دانشکده پزشکی بابیان اهداف بین‌الملل گروه داخلی به ظرفیت‌های غنی موجود در گروه داخلی اشاره کرد و گفت: باوجود اعضا هیئت‌علمی برجسته و محیط آموزشی غنی، می‌توانیم در بین‌المللی سازی دانشگاه نقش بسزایی داشته باشیم.
سپس دکتر آناهیتا صادقی معاون بین‌الملل گروه داخلی و عضو هیئت‌علمی بیمارستان شریعتی، به فعالیت‌های بین‌الملل این گروه در چند سال اخیر اشاره کرد و موفقیت‌های چشمگیری گروه داخلی در دوره مدرسه تابستانی، همکاری با کالج بین‌الملل برای آموزش زبان فارسی، حضور در جلسات بورس دانشکده و انتخاب دستیاران داخلی بین‌الملل توانمند و نیز برگزاری کارگاه‌های آموزشی به زبان انگلیسی را از مهم‌ترین برنامه‌های این معاونت برشمرد.
دکتر صادقی همچنین با اشاره به تجارب مثبت گروه داخلی در فرایند بین‌المللی سازی، هیئت‌علمی توانمند، تعداد تخت‌ها، بخش‌های تخصصی و فوق تخصصی، پژوهشگاه/ پژوهشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی در بیمارستان‌های شریعتی، امام خمینی (ره)، سینا، بهارلو و ضیاییان را از ظرفیت‌های بسیار خوب برای ارتقا بین‌المللی سازی در گروه داخلی عنوان کرد.
دکتر نیما رضایی معاون بین‌الملل دانشکده پزشکی نیز ضمن بیان تجارب موفق دانشکده درزمینهٔ های بین‌الملل در مورد نحوه انتخاب دانشجویان واحد بین‌الملل توضیح داد. در بخش دیگری از این جلسه دکتر وحید ضیایی معاون آموزشی پردیس بین‌الملل دانشگاه از تعداد دانشجویان جدیدالورود در رشته مقاطع دکترای عمومی داروسازی و کارشناسی علوم آزمایشگاهی، پرستاری و فیزیوتراپی در پردیس بین‌الملل دانشگاه خبر داد و اشاره کرد: تمامی دانشجويان پذیرفته‌شده پردیس بین‌الملل ازنظر آموزشي و دانشجويي تابع آیین‌نامه‌ها، مقررات و ضوابط دانشگاه علوم پزشكي تهران هستند. دکتر ضیایی همچنین درباره ظرفیت‌های موجود برای تدوین دوره‌های آموزشی منجر به مدرک و نیز PhD و دوره‌های non- degree و همچنین Joint Programs و روش ثبت دوره آموزشی و نیز روش‌های اجرای آن (حضوری، مجازی و ادغام یافته) توضیح داد.
در ادامه روسای بخش‌های داخلی بیمارستان‌ها، درباره چالش‌ها و فرصت‌های بین‌المللی سازی بخش‌ها تبادل‌نظر و گفت‌وگو کردند.
 خبر: فرانک معصومی فرد
عکس: زارعی
 
 
انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد