کد خبر: ٨٤٩٤١/ ١١:٣٢ - سه شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 481
چاپ
ارسال به دوست
شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
برگزاری جشنواره صبحانه سالم در مدرسه تحت پوشش پایگاه سلامت باغ فیض
پایگاه ضمیمه مرکز خدمات جامع سلامت باغ فیض جشنواره صبحانه سالم برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، سارا حاصلی فرد، کارشناس مسئول واحد مدارس شبکه گفت: صبحانه که شاید خیلی از مادرها نسبت به آن بی‌اعتنا باشند و گاهی کودک هم صبح زود به علت تعجیل برای از دست ندادن سرویس، دیر نرسیدن به مدرسه و به‌تبع آن اضطراب و بی‌اشتهایی رغبتی برای خوردنش ندارد؛ ممکن است عوارض جبران‌ناپذیری در طول سال تحصیلی بر جسم، روح و حتی یادگیری کودک بگذارد. کسالت و خواب‌آلودگی، بدخلقی، بی‌علاقگی به فراگیری دروس و... همه از نکاتی است که تنها خوردن صبحانه می‌تواند راه گشای بهبود آن باشد. باید بدانید که رشد و نمو قدرت یادگیری بچه‌ها تا حدود زیادی به وعده غذایی صبحانه وابسته است.
وی در ادامه افزود: نخوردن صبحانه اثرات منفی بر یادگیری دانش آموزان برجای می‌گذارد و درنتیجه براثر مختل شدن فعالیت طبیعی مغز، یادگیری و تمرکز حواس کاهش می‌یابد. با حذف صبحانه وعده‌های غذایی مواد مغذی که در این وعده دریافت می‌شود، در وعده‌های دیگر جایگزین نخواهد شد و فرد را دچار کمبود کالری، ویتامین‌ها و املاح می‌کند. کمبودهای تغذیه‌ای در سنین کودکی ازجمله کمبود ریزمغذی‌ها مانند آهن و روی می‌تواند منجر به کاهش قدرت یادگیری و افت تحصیلی در دانش‌آموزان شود. دانش آموزان در سنین رشد هستند و به همین دلیل برنامه غذایی روزانه آن‌ها باید به‌گونه‌ای تنظیم شود که مواد مغذی موردنیاز برای رشد جسمی و کارایی ذهنی تأمین گردد.
این کارشناس در پایان گفت: با توجه به اهمیت موضوع مراقبین سلامت پایگاه ضمیمه باغ فیض جشنواره صبحانه سالم ویژه دانش آموزان دبستان فاطمه زهرا (س) چهارشنبه 17 بهمن 97 برگزار کردند.
خبر: خورسندفرد
عکس: بیاتی نیاز

 

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#