کد خبر: ٨٦٦٨٢/ ١٤:٣٩ - شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 553
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده مجازی, گروه خبری RSS
برگزاری هفته سلامت در دانشگاه علوم پزشکی تهران
دانشکده مجازی با اجرای طرح تله مدیسین دسترسی عادلانه به خدمات سلامت را برای مناطق سیل زده در هفته سلامت فراهم می کند
با اجرای طرح تله مدیسین امکان برقراری دسترسی عادلانه به خدمات سلامت برای برای هم وطنان ساکن مناطق سیل زده در هفته سلامت فراهم خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي دانشكده مجازي، همزمان با برگزاری هفته سلامت در دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر سید سینا مرعشی سرپرست این دانشکده برنامه های هفته سلامت دانشکده مجازی را اعلام کرد.
وی اشاره کرد: هفته سلامت امسال با شعار "مراقبتهای اولیه بهداشتی، راهی به سوی پوشش همگانی سلامت" از سوی سازمان جهانی بهداشت شروع شده و ما در دانشگاه علوم پزشکی تهران به فراخور فعالیت ها و ماموریت هایی که داریم، برنامه هایی را متناسب با روزها و عناوین هفته برای اجرا در نظر داریم.
در دانشکده مجازی با توجه به ماموریت و فعالیت گروه های یادگیری الکترونیکی و سلامت الکترونیک می توانیم در موضوعات دسترسی عادلانه به خدمات سلامت، آموزش رکن اصلی سلامت و سلامت در حوادث و بحرانها خدماتی متناسب با شعارهای هفته سلامت، برنامه ریزی و اجرا کنیم.
دکتر مرعشی به ترویج سبک زندگی سالم اشاره کرد و گفت: توسعه فعالیت های بدنی برای ایجاد نشاط و افزایش سلامت در افراد یک جامعه از ضرورت های زندگی است و ما در دانشکده خود قصد داریم برنامه های ورزشی و سلامت محور را برای آشنایی و فرهنگ سازی میان همکاران دانشکده و سایر افراد جامعه اجرا کنیم؛  لذا در اولین سه شنبه هفته سلامت با شعار سه شنبه های بدون خودرو به استقبال پیاده روی همگانی خواهیم رفت و استمرار این برنامه را در طول سال با مشارکت اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان دانشکده مجازی در برنامه های خود داریم.
وی در موضوع آموزش رکن سلامت اشاره داشت: گروه یادگیری الکترونیکی و واحد مجازی سازی این دانشکده با توجه به داشتن امکان و شرایط تولید محتواهای الکترونیکی می توانند در تولید محتواهای آموزشی با هدف آموزش مفاهیم سلامت به گروه های مخاطب مختلف از جمله خانواده ها، بیماران و اعضای تیم های مراقبت سلامت خدمات رسانی کنند.
دکتر مرعشی ضمن اشاره به بحث پر مخاطب فضای مجازی در عصر حاضر عنوان کرد: با توجه به اینکه در زمانی قرار داریم که رسانه های مجازی و ابزارهای اطلاع رسانی از قبیل شبکه های اجتماعی و صفحات فضای مجازی کاربرد بیشتری از مجلات، پوسترها، بروشورها و رسانه های چاپی دارند؛ بنابراین یکی دیگر از فعالیت های دانشکده مجازی تولید محتواهای الکترونیکی مرتبط با هفته سلامت است که قابلیت انتشار در رسانه های مختلف و شبکه های مجازی را داشته باشند و در اختیار همه مردم قرار گیرند.
عضو هیات علمی گروه سلامت الکترونیک دانشگاه به اهمیت دسترسی عادلانه به خدمات سلامت اشاره کرد و اظهار داشت: در زمینه اجرای طرح های خدمات سلامت ما می توانیم به پروژه های سلامت از دور (تله مدیسین) اشاره کنیم که بخصوص در شرایط جاری کشور و با توجه به سیلی که در مناطق مختلف کشور روی داده و خسارات و صدمات فراوانی که وارد کرده می توانیم ظرفیت اجرای تله مدیسین را فرصتی مغتنم بدانیم. در همین راستا به مراجع مختلف از جمله دانشگاه های علوم پزشکی مناطق سیل زده و سازمان های امدادی اعلام کردیم که این قابلیت وجود دارد تا با استفاده از تله مدیسین، بتوان متخصصین و اعضای هیات علمی مرتبط با رشته های مورد نیاز را از دانشگاه علوم پزشکی تهران به نقاط آسیب دیده و سیل زده مرتبط کرد و در صورت نیاز نظرات و مشاوره های متخصصین مختلف را در اختیار تیم های درمانی که در مناطق آسیب دیده حضور دارند قرار داد.
وی در در پایان اظهار کرد: امیدوارم هفته سلامت امسال مقارن باشد با پایان مسائل و مشکلات حاد حادثه سیل در نقاط مختلف کشور و همچنین رسیدن موعد آرامش برای مردم عزیز آن مناطق، تیم های امدادرسان سازمان های مختلف و تیم های کمک های مردمی که  در این مناطق حضور پیدا کردند.
خبرنگار: سیده کاملیا داودزاده

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1398/02/01 8:18
0
0
انشالله در این مسیر درست، موفق باشید. آرزوی توفیقات بیشتر برای دانشکده دارم.
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد