کد خبر: ٨٦٧٤٠/ ١٣:٢٨ - دوشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 178
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده بهداشت
اعزام کارکنان دانشکده بهداشت به مناطق سیل زده استان خوزستان با هماهنگی وزارت بهداشت
در آستانه هفته سلامت بازدید از مناطق سيل زده خوزستان در ارتباط با مشکلات احتمالی ناشی از ناقلین، بندپايان و جوندگان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت، در آستانه هفته سلامت تیمی متشکل از همکاران دانشکده بهداشت و اداره بیماری های واگیر وزارت بهداشت، 24 تا 27 فروردین 98،به مناطق سیل زده استان خوزستان اعزام شد. 
مهندس محمدرضا عبایی عضو هیات علمی دانشکده بهداشت به همراه تیم اعزامی از مناطق سیل زده و اردوگاه های اطراف آن شامل اردوگاه های غرب اهواز(شهرستان معين اصفهان)، بادی(شهرستان معين البرز)، حميديه(شهرستان معين کرمان(، سوسنگرد(شهرستان معين تهران(، کارون (شهرستان معين تهران(، هويزه(شهرستان معين تهران( و شرق اهواز، الوان )شهرستان معين دزفول(  و ارودگاه های هويزه، رفيع و ... بازديد کردند.
در ادامه با توجه به بازدیدهای میدانی؛ لانه های جوندگان در اطراف اردوگاه ها و کانون های احتمالی مرتبط با بیماری های واگیر بویژه سالک، لیشمانیوز و مالاریا بررسی و شناسایی شد و به کارشناسان و کارکنان واحد مبارزه بیماری ها مشاوره های لازم ارائه و روش های نمونه برداری و بررسی بیماری های منتقله از ناقلین بصورت فشرده آموزش داده شد تا مناطق مورد نیاز به صورت مستمر و دوره ای مورد پایش قرار گیرد و بر اساس آن اقدامات لازم صورت پذیرد. 

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#