کد خبر: ٨٦٧٧٨/ ١٠:٢٣ - سه شنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 144
چاپ
ارسال به دوست
معاونت بین الملل
دانشجوی نیجریه‌ای دانشگاه استقبال دانشجویان ایرانی از غرفه‌های نمایشگاهی جشنواره بین‌الملل را قابل توجه توصیف کرد
محمد ثانی شعیبو دانشجوی بین‌الملل دانشگاه از امکان ارتباط با دانشجویان خارجی رشته‌های غیرعلوم پزشکی در جشنواره بین‌الملل دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران به عنوان یکی از نقاط قوت این برنامه نسبت به سال‌های گذشته یاد کرد.

این دانشجوی نیجریه‌ای در گفتگو با روابط عمومی معاونت بین‌الملل به بهانه برپایی جشنواره بین‌الملل دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران، افزود: پیش از آمدنم به ایران، هیچ تصور ذهنی نسبت به تحصیل در این کشور نداشتم اما الآن با گذشت بیش از دو سال، از انتخابم بسیار راضی هستم.
وی با تأکید بر اینکه آشنایی با مباحث فرهنگی مردم ایران برای من به عنوان یکی از دانشجویان خارجی بیش از آنچه تصور می‌کردم زمان برد، گفت: خوشبختانه ارتباط با تعدادی از دانشجویان ایرانی و تعامل با آن‌ها درک این مباحث را برای من آسان‌تر و قابل‌قبول‌تر کرد.
محمدثانی شعیبو با اشاره به حضور در دو دوره جشن بین‌الملل دانشگاه، اظهار داشت: این مراسم فرصتی برای دیدار با دانشجویان خارجی رشته‌های مختلف دانشگاه فراهم می‌کند که شاید در طول سال تحصیلی به دلیل حجم زیاد دروس امکان آن بسیار کم باشد.
دانشجوی بین‌المللی دانشکده پیراپزشکی تصریح کرد: همچنین شرایطی به وجود آمد تا با فرهنگ، آداب رسوم و غذاهای سنتی آن‌ها آشنا شویم.
وی استقبال دانشجویان ایرانی دانشگاه از غرفه کشور نیجریه طی سال‌های گذشته و امسال را قابل‌توجه توصیف کرد و گفت: خوشبختانه ذائقه ایرانی‌ها با غذاهای نیجریه‌ای سازگار است و آن‌ها از خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های سنتی کشور ما به خوبی استقبال کردند.
محمد ثانی شعیبو با بیان اینکه در جشنواره بین‌الملل سال 98 امکان ارتباط با دانشجویان بین‌المللی رشته‌های غیرعلوم پزشکی به واسطه همراهی دانشگاه تهران نیز فراهم شد، ابراز امیدواری کرد که این رویکرد منجر به دوستی‌های جدید و دیدار دوباره با این دانشجویان در رویدادهای مختلف دانشجویی، فرهنگی و دانشگاهی شود.
این دانشجوی نیجریه‌ای به نخستین المپیاد ورزشی دانشجویان خارجی دانشگاه‌های برتر ایران به عنوان یکی از این رویدادها اشاره کرد و گفت: این المپیاد به دلیل حضور دانشجویان بین‌المللی دانشگاه‌های دیگر از سطح کیفی بالاتری نسبت به سایر مسابقات برخوردار بود و به طبع تجربه جدید و جالبی برای دانشجویان رقم زد.
وی با ابراز رضایت‌ از تحصيل در دانشگاه علوم پزشكي تهران تصريح كرد: در طول سه ترم تحصيل خود در دانشکده پیراپزشکی مشكل خاصي نداشته‌ام و يا اگر خللي پيش آمده با كمك مسئولان دانشگاه حل شده است.
خبرنگار: مهناز وحیدی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد