کد خبر: ٨٦٧٧٩/ ١٠:٢٨ - سه شنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 153
چاپ
ارسال به دوست
معاونت بین الملل
در حاشیه جشنواره بین‌الملل دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران
کشمالا نقوی، دانشجوی بین‌المللی پزشکی سطح کیفی آموزش علوم پزشکی در دانشگاه را مثبت توصیف کرد
کشمالا نقوی، دانشجوی بین‌الملل دانشگاه در حاشیه جشنواره بین‌الملل دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران، سطح کیفی آموزش رشته‌های پزشکی را در این دانشگاه مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، وی ضمن بیان این مطلب، علت اصلی انتخاب ایران برای تحصیل را اسلامی بودن این کشور و امنیت آن برای تحصیل دختران عنوان کرد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ‌یک از اعضای خانواده من در ایران نیستند اما برای آن‌ها جای نگرانی چندانی وجود ندارد، اظهار داشت: پیش از انتخاب دانشگاه علوم پزشکی تهران، تحقیقاتی در خصوص سطح علمی و کیفی این مجموعه کردم و خوشبختانه در طول هفت ترم گذشته از آموزش‌های ارائه شده، رضایت داشته‌ام.
این دانشجوی رشته پزشکی به دو دوره حضور خود در جشنواره بین‌الملل دانشگاه نیز اشاره کرد و گفت: دانشجویان پاکستانی در قالب غرفه‌های نمایشگاهی آداب ‌و رسوم و حتی زبان‌های رایج پنج استان این کشور را معرفی کردند.
کشمالا نقوی تصریح کرد: برای من به‌ عنوان یک پاکستانی، تا پیش از این نمایشگاه‌ها امکان آشنایی با فرهنگ نواحی مختلف کشورم به وجود نیامده بود.
دانشجوی بین‌الملل دانشگاه افزود: این در حالی است که جشنواره بین‌الملل شرایطی را برای ارتباط با دانشجویان رشته‌های دیگر علوم پزشکی را نیز برای من ایجاد کرد که با توجه به دوری از خانواده و زندگی در کشوری غریب، نقطه عطفی در دوران تحصیلم به شمار می‌آید.
وی در ادامه بر اهمیت افزایش برنامه‌های فرهنگی و ورزشی برای دانشجویان خارجی تأکید کرد و گفت: این رویکرد افزایش تمرکز و انگیزه را برای دانشجویان که زمان زیادی را صرف درس خواندن و ماندن در خوابگاه می‌کنند، به همراه داشته است.
کشمالا نقوی با اشاره به تجربه جالب حضور خود در نخستین المپیاد ورزشی دانشجویان خارجی دانشگاه‌های برتر ایران، تصریح کرد: حضور در این مسابقات من را با دانشجویان ملیت‌های مختلف از جمله پاکستان آشنا کرد که در رشته‌های غیرعلوم پزشکی تحصیل می‌کردند.
وی مهم‌ترین مسأله پیش روی خود و تعدادی از دانشجویان خارجی را عدم آشنایی کافی با ترمینالوژی پزشکی به زبان فارسی دانست و گفت: امیدوارم مسئولان با پیش‌بینی راهکارهایی مشکلات دانشجویان را در این بخش به حداقل برسانند تا تحصیل در رشته‌ی پزشکی که سختی‌های خاص خود را دارد، تسهیل شود.
خبرنگار: مهناز وحیدی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد