کد خبر: ٨٦٨٤٦/ ١٢:٢٠ - چهارشنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 238
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده مجازی, گروه خبری RSS
پیاده روی هفته سلامت/مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان و خانواده بر ترویج ورزش در بین بانوان برای داشتن سبک زندگی سالم تاکید کرد
در همایش پیاده روی دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی که به مناسبت هفته سلامت برگزار شد، دکتر خورشید وسکویی بر داشتن برنامه منظم ورزشی به عنوان یکی از برنامه های روزانه و ضروری بانوان تاکید کرد.

گالری عکس یک
گالری عکس دو
به گزارش روابط عمومی دانشکده مجازی، همایش پیاده روی 3 اردیبهشت 98 در یکی از سه شنبه های بدون خودرو از ساعت 7:30 تا 8:30 با حضور دکتر حلب چی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه، دکتر پارساپور سرپرست روابط عمومی دانشگاه، دکتر وسکویی مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان، دکتر پورغریب مدیر تربیت بدنی، دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه برگزار شد.
در این برنامه که با حضور تعداد زیادی از بانوان برگزار شد؛ دکتر خورشید وسکویی مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان و خانواده، اشاره کرد: هفته سلامت امسال با شعار 'مراقبتهای اولیه بهداشتی، راهی به سوی پوشش همگانی سلامت' از سوی سازمان جهانی بهداشت شروع شده و ترویج ورزش میان بانوان برای داشتن سبک زندگی سالم امری ضروری است.
وی اشاره کرد: ورزش کردن موضوعی دو سویه است، یک سوی آن به فرهنگ ورزش کردن بر می گردد که باید خود بانوان همت کنند و اهمیت آن را برای داشتن زندگی با نشاط تر بدانند. هر فردی در هر زمان و مکانی می تواند برای خودش شرایط ورزش کردن را فراهم کند و البته برای بانوان ورزش کردن نیاز به انگیزه درونی دارد. اما، برای  ورزش کردن، امکانات و فضای مناسب ضروری است.
عضو هیئت رئیسه دانشگاه اشاره داشت: در موضوع ورزش بانوان تا جاییکه به سیستم دانشگاه مربوط می شود، اگر استقبال باشد حتما برنامه ریزی ها صورت خواهد گرفت، کمااینکه ما در قوانینمان هم دستورالعمل هایی برای حمایت از ورزش بانوان داریم. اما در بعضی موارد هم مشاهده شده در واحدهایی که امکانات و فضا فراهم شده، بانوان استقبال زیادی نکردند و این امر باعث شده تا متولیان و برنامه ریزان  امکانات موجود را به سمت خدمت دیگری سوق دهند.
دکتر وسکویی به حضور چشمگیر بانوان در ورزش صبحگاهی پارک لاله اشاره کرد و گفت: امروز در پارک شاهد حضور گروه های متعددی از مردم به ویژه بانوان، در سنین مختلف بودیم که نهایتاً تا 8 صبح فعالیت ورزشی خود را به پایان رسانده  و بعد از آن به محل کار خود مراجعه می کنند و این نشان می دهد که اگر خانم ها بخواهند ورزش کنند، فضای مناسب فراهم است. ضمن اینکه برای بانوان کارمند روزهای آخر هفته هم فرصت مناسبی برای ورزش وجود دارد.
مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان افزود: ما متاسفانه معمولا دنبال انگیزه های بیرونی هستیم که عموماً برای مدت کوتاه انگیزاننده است و با گذشت زمان برای افراد عادی می شوند. ورزش بانوان نیاز به  انگیزه درونی دارد و تا جایی که ممکن است باید متولیان امور فرهنگی تلاش کنند تا فرهنگ سازی صورت گیرد. ورزش یک سرمایه گذاری دایمی است و از این طریق می توانیم یک زندگی سالم و با نشاط برای تمام عمر داشته باشیم.
دکتر وسکویی از ورزش به عنوان یک برنامه منظم و دایمی در زندگی خود اشاره کرد و گفت: حداقل یک روز در هفته را کوه پیمایی  و روزانه حداقل نیم ساعت پیاده روی دارم.
وی در پایان به ضرورت ورزش برای بانوان کارمند اشاره کرد و  اطلاع رسانی گسترده برنامه های ورزشی میان بانوان را خواستار شد و گفت: بانوان باید بدانند که مهم ترین رکن در زندگی فردی و خانوادگی سلامتی است و باید برنامه ورزشی منظم و مستمری داشته باشند.

خبرنگار: سیده کاملیا داودزاده
عکاس: وحید مزاجردی و حسین شیخ محمدی

اخبار مرتبط:

همایش پیاده روی دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی برگزار شد

 

 

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد