کد خبر: ٨٧٣٦٥/ ١٩:٤٤ - يکشنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 1583
چاپ
ارسال به دوست
معاونت درمان, گروه خبری RSS
برگزاری مراسم گرامیداشت روز جهانی ماما در موزه ملی تاریخ پزشکی ایران
دکتر مهدی رضایی معاون درمان دانشگاه، 15 اردیبهشت روز جهانی ماما را به تمامی ماماها و تلاشگران عرصه مراقبت از مادر و نوزاد تبریک گفت.

گالری عکس 1


گالری عکس 2


گالری عکس 3

مراسم جشن روز جهانی ماما با برنامه ریزی و هماهنگی معاونت درمان دانشگاه روز یک شنبه 15 اردیبهشت 98 در باغ موزه دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.
در این مراسم دکتر مهدی رضایی معاون درمان دانشگاه، دکتر خسروی مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی، دکتر میرمولایی مدیر گروه مامایی دانشگاه، دکتر سعید پور مشاور معاون درمان، دکتر ورعی مدیر امور پرستاری دانشگاه، دکتر شباب مدیر تعالی بالینی و امور بیمارستان ها، دکتر عباسی مدیر نظارت و اعتباربخشی، دکتر تهرانیان مدیر گروه تخصصی مادر، نوزاد و مامایی و کارشناسان مامایی معاونت درمان و جمعی از روسای بلوک های زایمان و کارشناسان مامایی بیمارستان های دولتی و خصوصی تابعه و مدیران پرستاری بیمارستان های دانشگاهی حضور داشتند.
دکتر رضایی در این مراسم ضمن اعلام پیام رئیس محترم دانشگاه به مناسبت روز جهانی ماما گفت: از زحمات تمامی ماماها و تلاشگران عرصه مراقبت از مادر و نوزاد قدردانی می کنم و این روز را تبریک می گویم. همچنین از زحمات گروه مامایی معاونت درمان که سعی کرده اند برنامه امروز در فضای شاد و صمیمانه ای برگزار شود، نیز قدردانی می کنم.
وی در خصوص کمبود نیروی ماما در مراکز تابعه افزود: اگر چه جایگاه مامایی جایگاه ویژه و محترمی است و علاقمندان زیادی در میان دانش آموختگان علوم تجربی دارد و افراد توانمندی به آن وارد می شوند ولی در شرایط فعلی کشور و با توجه به محدودیت منابع، موضوع نیروی انسانی نیز خود به خود تحت تاثیر قرار می گیرد. ما تمامی نیروهای پرستار ،ماما، کارشناسان هوشبری اتاق عمل ، کمک بهیار و ... در کنار پزشکان و سایر گروه های پیراپزشکی را عضو تیم درمان می دانیم. و امیدواریم شرایطی فراهم شود که همه اعضای تیم درمان بتوانند به صورت استاندارد به ارائه خدمت بپردازند. و بار نوبت های کاری مازاد و خستگی های توان فرسا از دوش این عزیزان برداشته شود.
دکتر خسروی مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی با تاکید بر رفتار حمایت گرانه و مناسب با مادران باردار گفت: کاهش میزان باروری در کشور، حرکت جامعه به سمت سالمندی، افزایش سن ازدواج از بحث های اساسی امروز است. متاسفانه ناخوشایند بودن فرآیند بارداری و زایمان میل به فرزندآوری را به شدت کم کرده است و این به ضرر کشور است. از شما ماماها خواهش می کنم در در سخت ترین شرایط هم به مادران باردار احترام بگذاریم و باید بهترین و دلسوازنه ترین مراقبت را از آنان و نوزادان تازه متولد شده اشان داشته باشیم. چرا که مادران باردار در زمین و آسمان قابل تکریم هستند و هر نوزادی که متولد می شود ممکن است در آینده این کشور نقش به سزایی داشته باشد.
وی در ادامه ضمن گرامیداشت روز جهانی ماما افزود: باید کمک کنیم استقلال حرفه ای ماما ها در مراکز درمانی حفظ شود. من اگر چه مقاطع بالاتر تحصیلی را طی کرده ام ولی همیشه خود را یک مامای کارشناس می دانم. ارزش مامای کارشناس برای من خیلی زیاد است. امیدوارم به روزی برسیم که برای هر مادر یک ماما داشته باشیم. 
توضیح آن که، در این مراسم به ماماهای نمونه بیمارستان های تابعه دانشگاه لوح سپاس و هدایایی اهدا شد.

خبرنگار : نجمه باهو

عکس: سارا احمدی زاده / سرورر قادری / نجمه باهو

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1398/02/16 10:41
0
0
گالری عکس یک و دو هر دوتاش یکیه

سلام با عرض پوزش اصلاح شد - ادمین


نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#