کد خبر: ٨٧٩٥٣/ ١٣:٣٩ - چهارشنبه ١ خرداد ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 1306
چاپ
ارسال به دوست
معاونت بین الملل, گروه خبری RSS
با رویکرد توسعه ارتباطات بین‌المللی با کشورهای همسایه
هیأت دانشگاه علوم پزشکی تهران از ظرفیت‌های علمی دانشگاه علوم پزشکی ایروان بازدید کرد
هیأت دانشگاه علوم پزشکی تهران در راستای توسعه ارتباطات بین‌المللی با کشورهای همسایه، ضمن سفر به کشور ارمنستان، از دانشگاه دولتی علوم پزشکی ایروان (YSMU) بازدید کرد.

 
به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل هیأت پنج نفره دانشگاه علوم پزشکی تهران متشکل از دکتر نکوفر، مدیر روابط بین‌الملل معاونت بین‌الملل، دکتر شادمهر و دکتر ادهمی، معاونان بین‌الملل دانشکده‌های توانبخشی و داروسازی، دکتر خیلتاش، مدیر معاونت بین‌الملل دانشکده پزشکی و دکتر مانوکیان، مسئول میز همکاری‌های علمی ایران و ارمنستان 25 تا 27 اردیبهشت از این دانشگاه بازدید کرد.
در نخستین روز این سفر، نمایندگان دانشگاه با دکتر یرواند ساهاکیان، معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی ایروان دیدار کردند که طرفین ضمن ابراز خرسندی از فرصت فراهم شده برای گسترش همکاری‌های علمی، به معرفی دانشگاه مربوطه، توانمندی‌ها و ارتباطات بین‌الملل آن‌ها پرداختند.  
پس از آن ضمن بازدید از امکانات آموزشی موجود، نشست جداگانه‌ای با روسای دانشکده‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و بهداشت برگزار شد که پتانسیل‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران در دانشکده‌های متناظر معرفی و در خصوص همکاری‌های مشترک چون تبادل دانشجویان و اساتید، پروژه‌های تحقیقاتی مشترک، برگزاری کارگاه‌ها و سمپوزیوم‌های بین‌المللی، مدرسه تابستانی و برنامه‌های Training of Trainers بحث و تبادل‌نظر انجام شد. 
طی روز دوم سفر، تیم اعزامی در دانشکده‌های زیرمجموعه دانشگاه مذکور به ارائه سخنرانی در حوزه تخصصی خود پرداختند که با استقبال بی‌نظیر اساتید و دانشجویان ارمنستان مواجه شد.
همچنین در نشست مشترکی با هیأت رئیسه دانشگاه YSMU، آرمن مورادیان، رئیس این دانشگاه آغاز همکاری با دانشگاه علوم پزشکی تهران را مایه مباهات دانست و ابراز امیدواری کرد که در آینده‌ای نزدیک تعاملات دو جانبه در زمینه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، درمانی و تبادل دانشجویان بین‌الملل گسترش یابد. 
دکتر نکوفر، مدیر روابط بین‌الملل معاونت بین‌الملل دانشگاه نیز با قدردانی از استقبال گرم دانشگاه علوم پزشکی ایروان، از هیأت‌رئیسه این دانشگاه جهت بازدید متقابل از امکانات آموزشی، پژوهشی و بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران دعوت به عمل آورد. 
وی همچنین ابراز امیدواری کرد که گام‌های عملیاتی در راستای توسعه تعاملات دو دانشگاه برداشته شود. 
در انتهای این نشست هدایایی از سوی طرفین به رسم یادبود و قدردانی اهدا شد.
هیأت دانشگاه در ادامه، از مراکز درمانی و بیمارستان‌های آموزشی دانشگاه YSMU چون مرکز توانبخشی وابسته به این دانشگاه و نیز مرکزی مستقل دیدن کرد که طی آن‌ها امکانات، تجهیزات و روش‌های مورد استفاده بررسی و مقایسه شد و در خصوص نحوه شکل گیری همکاری‌های مشترک بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت.
در خاتمه، مقرر شد پروژه‌های پیشنهادی توسط هر دو دانشگاه ارائه شود تا پس از امضای تفاهم‌نامه همکاری، گام‌های عملیاتی به منظور گسترش تعاملات دوجانبه برداشته شود.
همچنین قرار شد هم راستا با گسترش همکاری‌های مشترک و هم‌زمان با بازدید هیأت دانشگاهی YSMU، تندیس مخیتار هراتسی و ابوعلی سینا تهیه و به صورت نمادین در هر دو دانشگاه رونمایی شود.
توضیح اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایروان با یکصد سال قدمت، به عنوان نخستین و بزرگ‌ترین دانشگاه علوم پزشکی ارمنستان  فعالیت می‌کند. سهم دانشجویان بین‌الملل دانشگاه مذکور نسبت به کل دانشجویان مشغول به تحصیل  25 درصد است.
تنظیم خبر: مهناز وحیدی
انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#