کد خبر: ٨٧٩٧٠/ ١٧:٣٥ - چهارشنبه ١ خرداد ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 79
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان ضيائيان, گروه خبری RSS
برگزاری اولین جلسه کمیته دوستدار سالمند در مرکز آموزشی درمانی ضیائیان
جلسه کمیته دوستدار سالمند با حضور دکتر عفت پناه رئیس بیمارستان و با هدف حفظ و ارتقای سلامتی سالمندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی ضیائیان، اولین جلسه کمیته دوستدار سالمند روز چهارشنبه یکم خرداد 98 با حضور دکتر عفت پناه رئیس بیمارستان در سالن شورای این مرکز برگزار شد.
این جلسه که با حضور دیگر اعضای آن شامل دکتر ناطقی معاون درمان، دکتر زنده‌دل معاون آموزشی، دکتر هاشمی معاون پژوهشی، دکتر اعتصام مدیر گروه طب سالمندان، دکتر وهابی معاون آموزشی گروه طب سالمندان، دکتر رئیسی متخصص طب سالمندان و عابدی مدیر پرستاری بیمارستان برگزار شد اعضا در خصوص بهینه‌سازی اقدامات درمانی و مراقبتی سالمندان صحبت کردند که در همین راستا تصمیماتی درزمینهٔ مراقبت و درمان سالمندان اتخاذ شد.
متعاقب پیشرفت‌های پزشکی و افزایش امید به زندگی، جمعیت سالمندان در سال‌های اخیر روند صعودی داشته است. به دلیل چالش‌های متعدد در سالمندان، این گروه سنی درصد بالایی از موارد مراجعه سرپایی و بستری را تشکیل می‌دهند.
از سوی دیگر، تطابق و سازش افراد سالمند با بستری شدن در بیمارستان در مقایسه با سایر گروه‌های سنی کمتر است. استراتژی بیمارستان دوستدار سالمند یک رویکرد سیستماتیک مطابق با اصول مراقبت از سالمندان است که به ترویج شیوه‌های مبتنی بر شواهد، در مراقبت از سالمندان در مراکز بیمارستانی می‌پردازد و هدف آن حفظ و ارتقای سلامتی و عملکرد آنان در طی بستری و پس از ترخیص است.
بیمارستان ضیائیان به‌عنوان تنها مرکز پیشرو درزمینهٔ طب سالمندان، دارای بخش طب سالمندان در کشور است که در این راستا اولین گام‌های را برداشته است.
خبروعکس: مهدی صدفی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#