کد خبر: ٨٨٥٦١/ ١٢:٠١ - چهارشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 308
چاپ
ارسال به دوست
شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر, گروه خبری RSS, بسیج ملی کنترل فشار خون
مشارکت مدیران و مربیان بهداشت آموزش‌وپرورش اسلامشهر و چهاردانگه در طرح ملی سنجش فشارخون
مدیران و مربیان آموزش‌وپرورش اسلامشهر و چهاردانگه با شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر در اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون مشارکت کردند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، سارا حاصلی فرد، کارشناس مسئول واحد مدارس شبکه گفت: با توجه به جلسه هماهنگی مدارس آموزش‌وپرورش اسلامشهر و چهاردانگه و حضور مدیران و مربیان مدارس و با توجه به شروع ثبت‌نام مدارس و مراجعه اولیا به مدارس و اهمیت اطلاع‌رسانی و اندازه‌گیری فشارخون، دکتر مه آسا مازیار کارشناس مسئول بیماری‌های غیر واگیر در جلسه‌ای که سه‌شنبه 22 خرداد 98 در سالن اجتماعات شبکه برگزار شد، حضور یافت و در خصوص  اطلاع‌رسانی بیماری  فشارخون و عوارض و بیماری‌های ناشی از آن توضیحاتی داد.
وی اشاره کرد که بر اساس برآوردها ۴۰ درصد از مردم کشور از بیماری فشارخون خود اطلاعی نداشته و حتی نیمی از افرادی که از فشارخون خود مطلع هستند نیز فشارخون خود را کنترل نکرده و به دنبال درمان نیستند. به همین دلیل، بسیج ملی کنترل فشارخون برنامه‌ریزی و از 27 اردیبهشت نیز اجرای آن آغاز شد.
دکتر مازیار افزود: بر اساس آمار در کشور حدود ۴۰ میلیون تن جمعیت بالای ۳۰ سال داریم و چنانچه ۲۰ میلیون تن از آنها در طرح ملی کنترل فشارخون موردسنجش قرار گیرند، پیش‌بینی می‌شود، حداقل ۲ میلیون تن بیمار دچار فشارخون را شناسایی و حدود یک‌میلیون تن از آنها تحت درمان و مراقبت‌های ثانویه فشارخون قرار گیرند.
در پایان جلسه نیز  فشارخون مدیران و مربیان اندازه‌گیری و از آنان خواسته شد که اطلاع‌رسانی لازم را در کانال‌های مدارس خود انجام دهند.
خبر: خورسندفرد
عکس: بیاتی نیاز

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#