کد خبر: ٨٨٥٨٩/ ١٨:٠٦ - چهارشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 2052
چاپ
ارسال به دوست
روابط عومی حوزه ریاست, گروه خبری RSS
نشست فعالان حوزه روابط عمومی واحدهای زیرمجموعه دانشگاه
دکتر کریمی: بزرگترین دلگرمی، عضویت در خانواده بزرگ دانشگاه است
نشست روابط عمومی دانشگاه، با تاکید بر تقویت جایگاه این حوزه در واحدهای مختلف دانشگاه و به منظور قدردانی از فعالان عرصه اطلاع رسانی برگزار شد.

گالری عکس

در این نشست که چهارشنبه 22 خرداد 98 در تالار دارالفنون برگزار شد، ابتدا مهندس سارا نعیمی مسئول IT روابط عمومی، به معرفی کارکرد سامانه های مختلف دانشگاه پرداخت و گفت: از سال 94 با راه اندازی پورتال، روابط عمومی آنلاین در دانشگاه شکل گرفت و  در نظر داریم در آینده با بکارگیری تکنولوژی های هوشمند این سیر تحولی ادامه پیدا کند.
سپس مهدی گلپایگانی سردبیر روابط عمومی، با بیان گزارشی از عملکرد رابطان خبر و عکس در سال 97 به ارزیابی  کمی و کیفی اخبار  واحدهای زیرمجموعه دانشگاه پرداخت وگفت: در سال 1397، 5 هزار و 940 خبر، 3 هزار و  299 گالری عکس و 54 فیلم در سایت دانشگاه بارگذاری شده است.

روابط عمومی واحدها عیون بی چشمداشت دانشگاه

در ادامه، دکتر پارساپور مدیر روابط عمومی دانشگاه، با اشاره به سیاست های روابط عمومی در این دوره مدیریتی گفت: واحدهای محیطی منبع تغذیه سایت روابط عمومی و دانشگاه هستند. رابطان  روابط عمومی در  واحدها، عیون بی چشمداشتی هستند که بار اصلی اطلاع رسانی دانشگاه را بردوش دارند.
وی ضمن قدردانی از همکاران ستادی روابط عمومی دانشگاه گفت: 21 همکار در ستاد روابط عمومی دانشگاه فعالیت دارند که از زحمات آنان قدردانی می کنم. اما در این جلسه بیش از اینکه به همکاران ستاد روابط عمومی بپردازیم تلاش کردیم تلاش های همکاران محیطی را مورد توجه قرار دهیم.

تاکید بر توجه معاونان و مدیران به روابط عمومی واحدها

سپس دکتر کریمی رییس دانشگاه، ضمن قدردانی از تلاش فعالان عرصه روابط عمومی گفت: خوشحالم در جمعی هستم که در کنار  وظایف متعددی که برعهده دارند کار پیام رسانی دانشگاه را نیز انجام می دهند.
وی با اشاره به توصیه های خود در حوزه اطلاع رسانی دانشگاه گفت: در روزهای اولی که مسئولیت دانشگاه را برعهده گرفتم تاکید کردم به جای اینکه تنها چهره رییس دانشگاه و فعالیت های حوزه ریاست در سایت دیده شود، به گونه ای برنامه ریزی کنید که انبوه کارهای واحدهای محیطی در بیمارستان ها، دانشکده ها، مراکز تحقیقاتی و... نیز منعکس شود.
رییس دانشگاه با اشاره به وسعت و قدمت دانشگاه گفت: منظورم از بیان قدمت دانشگاه، فخر فروشی به گذشته نیست، بلکه هدفم نشان دادن وسعت کاری است که در دانشگاه انجام می شود. در طول زمان های مختلف افراد بسیاری کار کردند که دانشگاه به چنین جایگاهی رسیده است و باید به گونه ای عملکرد آنان در سایت دانشگاه مورد توجه قرار گیرد.
دکتر کریمی با اشاره به تجلیل از برگزیدگان این حوزه گفت: وقتی چند نفر از بین یک جمع بزرگ، مورد تشویق قرار می گیرند نباید اینگونه تصور شود که سایرین کاری نکرده اند. معتقدم همین لحظات در کنار هم بودن و نگاه های دوستانه فارغ از رئیس و مرئوسی، به نوعی تشویق محسوب می شود. هرچند که تشویق و تامین مسائل مادی جز وظایف اولیه مسئولان است که باید به آن عمل کنند.
رییس دانشگاه با بیان اینکه بزرگترین دلگرمی مان این است که عضو خانواده بزرگ دانشگاه  هستیم افزود:  بیش از 23 هزار پرسنل، حدود 2 هزار هیات علمی، 2تا 3 هزار رزیدنت، 14 هزار دانشجو داخلی و هزار دانشجوی خارجی در این دانشگاه فعالیت دارند و وظیفه روابط عمومی است؛ این کارکرد را با روش های مختلف در طول سال نشان دهد تا احساس عضو یک خانواده بودن در کل دانشگاه بوجود آید. این احساس با شعار به وجود نمی آید بلکه با رفتار و عملکرد ماست که اشاعه پیدا می کند.
دکتر کریمی، در پایان سخنان خود، از روسا و مدیران واحدهای مختلف دانشگاه خواست به حوزه روابط عمومی بیشتر توجه کنند و افزود: امیدوارم به عنوان فعالان عرصه روابط عمومی، از این حجم و مدل کاری که دارید خسته نشوید و روسای و مدیران واحدها نیز به روابط عمومی و خبرهایی که تولید می شود بها بدهند تا تلاش همکاران این حوزه، در سایت دانشگاه دیده شود.
معرفی برگزیدگان 
ابتدا از سه دهه خدمت ارزشمند و خالصانه جمشید ربیعی از همکاران حوزه عکس روابط عمومی قدردانی شد.

برترین های بخش خبر
روابط عمومی معاونت دانشجویی، مجتمع بیمارستانی امام خمینی، شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، مرکز طبی کودکان و معاونت غذا و دارو، رتبه برتر براساس شمار اخبار منتشر شده را کسب کردند.
نجمه باهو از معاونت درمان، شیماسادات عطری از دانشکده پرستاری و مامایی، خاطره فهیمی از دانشکده طب ایرانی، مهناز وحیدی از معاونت بین الملل و الهام حق شناس از دانشکده پیراپزشکی در ارزیابی کمی و کیفی اخبار منتشر شده حائز رتبه شدند.

برترین های بخش عکس و فیلم
محمدعلی مرزبان از مجتمع بیمارستانی امام خمینی و حسین اکبریان از دانشکده پرستاری مامایی در ارزیابی کمی و کیفی بخش عکس رتبه برتر را بدست آوردند. سارا احمدی زاده از بیمارستان آرش نیز در ارزیابی کمی بخش فیلم حائز رتبه شد.

برندگان مسابقه عکاسی روابط عمومی

 محمدعلی مرزبان از مجتمع بیمارستانی امام خمینی  و  نیرومند رومیانی از دانشکده پزشکی  در مسابقه عکاسی روابط عمومی رتبه برتر را کسب کردند.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: وحید مزاجردی

دل نوشته مسئول روابط عمومی معاونت درمان در جلسه نشست فعالان روابط عمومی واحدهای تابعه با رئیس دانشگاه

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1398/03/25 13:7
0
0
یک سوال در این جلسه برای من پیش آمد. من فکر می کردم روابط عمومی دانشگاه چهار پنج نفر نیرو دارد. این همه آدم برای این سایت زیاد نیست؟!!

همکار ارجمند توجه داشته باشید که غالب حاضرین در جلسه، رابطین خبری مدیدریت های تابعه دانشگاه بودند که در عین انجام وظایف اداری خود زحمت اطلاع رسانی رخدادهای مدیریت محل خدمت خود را نیز بر عهده دارند. شایان ذکر است تعداد تیم خبری ستاد روابط عمومی معادل همان تصور شماست.


پاسخ ها
کاربر مهمان
1398/03/26 15:20
تشکر چه جالب فکر نمی کردم جواب بدهید. خیلی خیلی ممنون

کاربر مهمان
1398/03/23 16:30
0
0
سلام اقای دکتر پارساپور دیروز برای ما فرصتی نبود وگرنه در همان جلسه می گفتم که ما خسته ایم نه از کار کردن خسته از کار بیهوده کردن خسته از نوشتن برای سایتی که خواننده ندارد! هیچ فکر کردید که نوشتن برای سایتی که خبر تیتر یک ان بعد از یک هفته هنوز پانصد بازدید ندارد چقدر مسخره است؟ ایا می دانید هنوز بعد از چهار سال بسیاری از افراد نمی دانند ادرس سایت دانشگاه عوض شده؟ ایا یک بار امتحان کردید بیینید سایت دانشگاه در سرچ گوگل در رده چندم است؟ به چه افتخار می کنید ؟ حتی وقتی اسم رییس دانشگاه را هم سرچ می کنید سایت دانشگاه در صفحه اول گوگل نیست؟ دکتر پارساپور عزیز دلتان را به این امار و ارقام خوش نکنید این سایت حکم دفتر مشق را دارد که می نویسیم و سیاه می کنیم و دور می اندازیم در ضمن به عنوان کسی که سال هاست در روابط عمومی هستم می گویم غید از کسانی که دور و بر خود جمع کرده اید کسان دیگری هم هستند من از سال اول اسم باهو و عبدالملکی و حق شناس را شنیده ام و هنوز می شنوم! اقای دکتر اگر بیش از نوک بینی تان را ببینید یقینا اوضاع بهتر خواهد شد یقینا متوجه می شوید که توانمندی های بی شماری در مجموعه هست اگر بی تعصب نگاه کنید متوجه می شوید با این همه نیرویی که دارید این سایت باعث شرمساری است متوجه می شوید مشکلات سایت چیزی فراتر از نوع فعلی که ما می نویسیم یا عمودی و افقی بودن عکس است مشکل این است که سایت بازدید کننده ندارد حالا ما هی بگوییم و شما نشنوید خوش باشبد

سلام و تشکر از بازخورد شما برداشت من از بازخورد شما چنین است که از همکاران رابط حاضر در نشست بوده اید. همکار گرامی انچه که در سایت منعکس می شود چیزی نیست جز حاصل تلاش همه فعالان روابط عمومی در دانشگاه و طبعا این خود ما هستیم که باید در بهبود آن تلاش کنیم. آمار تعداد بازدید اخبار اگر چه شاخص مهمی در اقبال مخاطب و موفقیت سایت است اما تنها شاخض نیست خصوصا اینکه مخاطب اخبار سایت مخاطب عام نیست. مقایسه این امار با سایت های مشابه و نیز امار سال های گذشته تا حدودی نگرانی زیاد شما را می تواند برطرف کند گر چه ما تا وضع مطلوب خود هنوز راه بلندی را در پیش داریم. یقینا در تیم روابط عمومی دانشگاه توانمندی های متعدد و ناشناخته ای وجود دارد که باید تمام تلاش خود را در جهت شناسایی آنها به کار بریم. البته چه خوب بود که شما موفقیت های همکاران تلاشگر خود را که بر اساس شاخص های معتبر مورد تقدیر قرار گرفتند را زیر سوال نمی بردید. من به عنوان مسئول روابط عمومی دانشگاه ممنون تلاش خالصانه و بی چشمداشت یکایک همکارانم در روابط عمومی ستاد و شبکه رابطین در دانشگاه هستم و البته وظیفه دارم بازخوردهای دلسوزانه و سازنده ارائه شده را بررسی و حتی الامکان در عمل پیاده کنم.


نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#