کد خبر: ٨٨٦٠٦/ ١٢:٤٩ - پنج شنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 472
چاپ
ارسال به دوست
شبکه بهداشت و درمان جنوب, گروه خبری RSS, بسیج ملی کنترل فشار خون
جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان تهران/فرماندار تهران به پویش بسیج ملی کنترل فشار خون پیوست
مراقبان سلامت مرکز بهداشت جنوب تهران در حاشیه جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان تهران ایستگاه سیار کنترل فشار خون را برپا و فشار خون عیسی فرهادی فرماندار و کارکنان این سازمان را اندازه کردند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت جنوب تهران، جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان با حضور دکتر محمدرضا قیوم زاده، رئیس مرکز بهداشت جنوب تهران و اعضای کارگروه برگزار شد.
 این نشست در خصوص طرح بسیج ملی «کنترل پرفشاری» با هدف افزایش و شناسایی و کنترل بیماری فشار خون بالا و طرح استقرار الگوی پایدار خدمات سلامت روان و مراقبت های اجتماعی «سراج» که به صورت پایلوت از اول تیرماه در منطقه 17 پایتخت در حال اجراست، نیز بحث و تبادل نظر شد.
فرماندار تهران در این جلسه با بیان اینکه فشار خون بالا می تواند سلامت جسم جامعه را به خطر بیندازد گفت: این طرح ملی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در پایتخت نیز به همت دانشگاههای علوم پزشکی تهران، ایران و بهشتی اجرا می شود.
وی ادامه داد: این طرح باید به صورت یک فرهنگ در جامعه ایجاد شود تا مردم بتوانند از فشار خون بالای خود مطلع تا در جهت اقدامات پزشکی اقدام لازم را داشته باشند.
طرح ملی بسیج فشار خون بالا از 27 اردیبهشت ماه آغاز و تا 15 تیرماه 98 در کشور اجرا خواهد شد که در این طرح افراد بالای 30 سال، زنان باردار و بیماران کلیوی جامعه هدف آن خواهند بود.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد