کد خبر: ٨٩٤٨٤/ ٠٧:٠٧ - يکشنبه ١٦ تير ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 854
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده طب ایرانی, گروه خبری RSS
جشن دانش آموختگان دانشکده طب ایرانی برگزار شد
جشن دانش آموختگان دانشکده طب ایرانی و مراسم تودیع و تکریم دکتر محمود خدادوست با حضور استادان، دستیاران، دانش آموختگان و دانشجویان دانشکده طب ایرانی، روز چهارشنبه 12 تیرماه 98 در ساختمان هروی دانشکده طب ایرانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی، در ابتدای این مراسم، دکتر سیداحمدیان، دبیر دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه جشن دانش آموختگان را نتیجه و تبلور زحمات استادان دانشگاه دانست و با یادی از استاد مرحوم دکتر یلدا، به نقل از ایشان گفت: استادان دست دانشجویان را می گیرند و از مسیر علم عبور می دهند. خود می ایستند و دا‌نشجویان را به قله های دانش رهنمون می کنند.
دبیر دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه، به بار نشستن نتیجه کار دانشگاه را در دفتر دانش آموختگان متجلی دانست و افزود: خوشبختانه در مقایسه با سایر رشته های تحصیلی، درصد بالایی از دانش آموختگان گروه پزشکی و پیراپزشکی در حیطه تحصیلی خود مشغول به کار می شوند.
دکتر سیداحمدیان بزرگترین برکت دفتر ارتباط با دانش آموختگان را ایجاد یک ‌شبکه ارتباطی بین دانش آموختگان و دانشگاه دانست که با هدف برقراری تعامل و همکاری بین دانش آموختگان، ایجاد زمینه های اشتغال و کمک به ارتقاء دانشگاه راه اندازی شده است.
دکتر محمدحسین آیتی، استاد برگزیده دانشکده طب ایرانی هم دانشجویان این دانشکده را بسیار علاقه مند و فعال دانست و افزود: ما دانشجویان بسیار خوبی داریم که مایه افتخار دانشکده هستند و لازم است که به فعالیت های دانشجویی بهای بیشتری داده شود.
در ادامه دکتر رضایی زاده، رییس دانشکده طب ایرانی ضمن تبریک به دانش آموختگان، طی مسیر دانشجویی را مدیون حمایت و صبوری خانواده ها دانست و دستاوردهای دانشکده طب ایرانی را مرهون تلاش و کوشش تمام استادان، دانش آموختگان و دانشجویان دانشکده برشمرد.
در پایان این بخش از مراسم، از برگزیدگان دانشکده طب ایرانی تقدیر شد. دکتر محمدحسین آیتی به عنوان استاد برتر و دکتر فاطمه اقبالیان به عنوان دانشجوی برتر برگزیده شدند.
در ادامه دکتر رضایی زاده، با بیان بخشی از فضائل دکتر خدادوست، مراسم تکریم و تودیع مدیرکل سابق دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت را آغاز کرد.
رییس دانشکده طب ایرانی، دکتر خدادوست را الگوی صبر، شکیبایی و غنیمت دانستن فرصت ها دانست و ایستادگی وی را در مقابل ناملایمات و سختی ها ستود.
دکتر فتاحی، نماینده دانشجویان دانشکده طب ایرانی نیز، ویژگی بارز دکتر خدادوست را گشاده رویی در اوج مشکلات و دغدغه ها بیان کرد و افزود: دکتر خدادوست با خدا معامله کرد و تا جایی که توان داشت، پرچم طب ایرانی را افراشته نگه داشت.
در ادامه دکتر محمدرضا شمس اردكانی، مشاور وزیر و مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، اقدامات پیگیرانه و مجدانه دکتر خدادوست در حفظ و ارتقاء جایگاه طب ایرانی را ستود.
وی در ادامه، با تأکید بر این مطلب که شارلاتانیزم تنها مختص به حیطه طب سنتی نیست، افزود: در تمام عرصه ها و مشاغل اعمال خلاف انجام می شود و این موجب نمی شود که تمام فعالان آن عرصه مورد بازخواست و هجمه  واقع شوند. آنچه مهم است کاهش میزان و نسبت خلافکاران است و این تنها با افزایش متخصصان تحقق می یابد. چنانکه می بایست تعداد متخصصانی که در حلقه طب سنتی علمی مشغول به فعالیت هستند، افزایش پیدا کند.
دکتر شمس اردکانی در پایان، تصریح کرد: دکتر خدادوست همواره در تمام تصمیمات و اقدامات حضور داشته است. او ‌شایسته بالاترین تقدیرها و بزرگداشت هاست چرا که در زمانی که همه طب سنتی را تنها گذاشتند، او طب سنتی را تنها نگذاشت.
در ادامه مراسم، پیام قدردانی دکتر عصاره دبیر ستاد گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی ریاست جمهوری از خدمات دکتر خدادوست در مراسم پخش شد.
در پایان مراسم، دکتر خدادوست ضمن قدردانی از تمام کسانی که او را یاری و حمایت کردند، گفت: من تلاش کردم درحد بضاعت در حفظ این سنگر بکوشم و این چراغ را روشن نگه دارم و در این مسیر تنها پشتوانه من، حمایت های معنوی استادان و همکاران بوده است.
وی در ادامه از استاد مرحوم دکتر اصفهانی یاد کرد و گفت: استاد اصفهانی پرچم دار اصلی طب سنتی و سنگ صبور من بودند و همواره من را به صبوری و مداومت توصیه می کردند.
دکتر خدادوست در ادامه از خدمات ارزنده دکتر شمس اردكانی در پایه گذاری آکادمیک طب سنتی قدردانی کرد و افزود: بسیار خوشحالم که اکنون پرچم طب سنتی در دستان پرچم دار اصلی آن است و همه ما باید تلاش کنیم که این پرچم را برافراشته نگه داریم و حضور این مکتب طبی ارزشمند را در نظام سلامت تثبیت کنیم و از این ظرفیت برای خدمت رسانی به جامعه بهره ببریم.
خبرنگار: خاطره فهیمی
عکاس: اشکان نورکامی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد