کد خبر: ٨٩٦٦٨/ ٠٩:١٧ - چهارشنبه ١٩ تير ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 219
چاپ
ارسال به دوست
امور بانوان, گروه خبری RSS
اولین کارگاه مهارت های لازم برای زندگی هوشمندانه برگزار شد
مرکز آموزش ضمن خدمت کارکنان با همکاری دفتر مشاور امور زنان و خانواده و ستاد شاهد و امور ایثارگران، اولین دوره کارگاه مهارت های لازم برای زندگی هوشمندانه را برگزار کرد.

گاری عکس
به گزارش روابط عمومی دفتر امور زنان، کارگاه مهارت های لازم برای زندگی هوشمندانه، روز سه شنبه 18 تیر 98 در سالن شورای معاونت غذا و دارو برگزار شد.
در این کارگاه دکتر مهتاب بیات ریزی مشاور خانواده در مورد افسردگی و علائم و چگونگی تشخیص به موقع و ضرورت پیشگیری آن سخنرانی کرد.
وی گفت: با توجه به اینکه افسردگی می تواند مشکلات فراوانی برای خود فرد و همچنین اطرافیان و محیط کار شخص به وجود آورد، با تأکید به اینکه غم و خلق افسرده احساس شایع و طبیعی است که گاهی برای هرکسی پیش می آید، افسردگی را ناشی از احساس، جسم، رفتار، فکر و شناخت تقسیم بندی کرد و گام اول را برای رهایی از افسردگی، شناسایی افکار منفی، شناسایی ربط بین افکار و احساس و همچنین موارد مشابه در میان افکار و گام دوم را بررسی خطاهای شناختی معرفی کرد.
دکتر بیات ریزی در ادامه گفت: در رفتار جرأت مندانه باید مهارت داشت و اینکه این رفتار یک رفتار بین فردی است و شامل ابراز صادقانه و نسبتاً رک، افکار و احساسات است، به نحوی که از نظر اجتماعی مناسب بوده و احساسات و آسایش دیگران نیز در آن مد نظر قرار گرفته، تأکید کرد و همچنین انواع رفتار جرأت مندانه را بیان احساسات مثبت و منفی، قبول نکردن و مقاومت در برابر خواسته های نابجای دیگران و ابراز نظرات شخصی دانست.
در پایان بعد از پرسش و پاسخ افراد شرکت کننده در کارگاه مقرر شد این کارگاه های آموزشی ادامه پیدا کرده و افراد بتوانند مهارت های لازم برای زندگی را کسب کنند.
خبرنگار و عکاس: انسیه جناب

 

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد