کد خبر: ٨٩٧٢١/ ١٢:٤٩ - پنج شنبه ٢٠ تير ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 195
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان فارابی, گروه خبری RSS
گزارش عملکرد بیمارستان فارابی در بسیج ملی کنترل فشار خون
در بسیج ملی کنترل فشار خون، بیمارستان فارابی با برپایی سه پایگاه ثابت و سیار در رتبه اول بیمارستان های تک تخصصی و چهارم بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، زینب چاووشی سوپروایزر آموزش سلامت این مرکز با اعلام این خبر افزود: با ابلاغ دستورالعمل وزارت متبوع و همزمان با سراسر کشور، بیمارستان فارابی نیز در دو مرحله از 17 خرداد تا 15 تیر 1398 در این طرح شرکت کرد. در مرحله اول این طرح یعنی از 17خرداد تا اول تیرماه، با هدف ایجاد حساسیت و افزایش آگاهی و سواد سلامت جامعه در زمینه فشار خون بالا و با همکاری روابط عمومی بیمارستان، اطلاع رسانی وسیعی به کارکنان و مراجعین از طریق نصب بیلبورد و بنر در فضاهای عمومی، نمایش فیلم و اسلاید در نمایشگرها و بارگزاری مطالب آموزشی و تبلیغات در سایت و کانال اطلاع رسانی بیمارستان انجام شد.
چاوشی در مورد اجرای مرحله دوم طرح نیز گفت: در فاز عملیانی بسیج ملی کنترل فشار خون، ابتدا یک پایگاه ثابت در پر ازدحام ترین درمانگاه بیمارستان یعنی درمانگاه مشاوره قبل از عمل و سپس دو پایگاه سیار در درمانگاه های اورژانس و عمومی برپاشدند. 12 نفر کادر درمانی شامل سرپرستار ، پرستار و کارشناس ارشد بیهوشی در دونوبت صبح و عصر در این پایگاه ها به اندازه گیری فشارخون مراجعین می پرداختند. براساس سوالات مطرح شده در تکمیل فرم مشخصات ،علاوه بر شناسایی افراد با فشار خون بالا، اطلاعات مهم دیگری همچون بیماری های زمینه ای به منظور پیگیری های درمانی بعدی ثبت در سامانه ملی فشارخون ثبت و آموزش هایی در مورد سبك زندگي سالم و پرفشاري خون ارائه می شد. 
سوپروایزر آموزش سلامت بیمارستان فارابی با بیان اینکه موارد خاص شناسایی شده ضمن آموزش و تحويل بروشور آموزشي، جهت ادامه درمان ارجاع شدند، افزود: 50درصد مراجعین غربالگری شده در مرحله پيش فشارخون  و ٣٠ درصد در مرحله پرفشاري خون قرار داشتند.این آمار برای کارکنان غربالگری شده 60درصد در مرحله پیش فشارخون و 25 درصد در مرحله پرفشاری خون بود. 
چاووشی اظهار امیدواری کرد اجرای بسیج ملی کنترل ملی فشار خون باعث فرهنگ سازی برای مراجعه به پزشک شود تا بتوان از عوارض ناشی از پرفشاری خون مثل عوارض چشمی، قلبی و کلیوی پیشگیری و تاکید کرد: فشارخون از آن بیماری هایی نیست که بتوان با یک بار درمان، با خیال آسوده زندگی عادی را از سرگرفت. این بیماری برای همیشه نیاز به مراقبت و توجه دارد بنابر این بیماران شناسایی شده در این طرح پیگیری شده و مراقبت های لازم برای این افراد انجام خواهد شد.
وی در پایان ضمن قدردانی از تمامی همکارانی که در اجرای موفق بسیج ملی کنترل فشار خون مشارکت کردند افزود:  امیدواریم با اصلاح شیوه زندگی حافظ سلامتی خود باشیم.
خبر : حمیده امیدوار
عکس: حمیده امیدوار- سید عباس قاضی میرسعید-زینب چاووشی
انتهای پیام / *
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد