کد خبر: ٩٢٠٥٢/ ١٤:١٢ - سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 116
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان فارابی, گروه خبری RSS
برگزاری جلسه هم اندیشی دبیران کمیته های بیمارستان فارابی
جلسه هم اندیشی دبیران کمیته های بیمارستان فارابی با هماهنگی دفتر بهبود کیفیت این مرکز به منظور بررسی شاخص های بیمارستانی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، جلسه هم اندیشی دبیران کمیته های این بیمارستان روز سه شنبه ۲۶ شهریور ۹۸ برگزار شد.
در ابتدای این جلسه که با هماهنگی دفتر بهبود کیفیت بیمارستان فارابی و دبیران کمیته‌های این مرکز تشکیل شده بود فاطمه قدیمی، مسئول بهبود کیفیت این بیمارستان با اعلام عناوین شاخص های بیمارستانی مربوط به هر کمیته گفت: هر کمیته با توجه به ماهیتی که دارد یک سری از شاخص های بیمارستانی را به خود اختصاص داده است. در واقع این شاخص ها نشان می دهند که کمیته در مسیر درست قرار دارد یا خیر. این شاخص‌ها با توجه به واحدها تعریف شده و گزارش هر کدام باید توسط مسئولان و دبیران کمیته‌های مربوط به صورت متناوب ارائه شود.
قدیمی با بیان اینکه شاخص های بیمارستانی سال ۹۸ در سامانه FTP به روز شده است افزود: شاخص های بیمارستانی یک ابزار است. به همین دلیل ما شاخص‌ها را پایش می کنیم و در نهایت به یک عدد میرسیم. سپس باید ببینیم در حد مناسب هستیم یا نه. اگر در وضعیت مناسب قرار داشتیم باید اقداماتی برای بهتر شدن انجام شود و اگر شاخص ها در حد مناسب نبود باید راهکارهایی را برای بهبود ارائه کنیم.
شاخص های کلیدی عملکردی بر اساس توضیحات جدید سنجه های اعتباربخشی موضوع دیگری بود که وی مطرح و تصریح کرد: در سال جاری رویه ما این است که شاخص های کلیدی را در هر حوزه مشخص کنیم و نیز سعی کردیم محورهای مختلف هر حوزه را پوشش دهیم. در واقع شاخص کلیدی ویترینی از شاخص های بیمارستانی است. به همین دلیل این شاخص‌ها را علاوه بر کمیته های مربوطه در کمیته بهبود کیفیت نیز مطرح می کنیم.
در ادامه فاطمه مصلی نژاد، کارشناس امور بیمارستانها با اشاره به شاخص‌های عملکردی بیمارستان گفت: دبیران کمیته ها باید به این موضوع توجه داشته باشند که صرفاً ارائه اعداد مربوط به شاخص‌ها کافی نیست. زیرا برای هر شاخصی باید اقدام اصلاحی، برنامه بهبود و یا اصلاح فرایند تدوین شود. وی استاندارد شاخص های عملکردی را بر اساس استانداردهای تعریف شده جهانی و یا ارائه شده توسط معاونت های مربوطه دانست و از دبیران کمیته ها خواست با توجه به این موضوع، حد استاندارد شاخص‌های خود را معرفی کرده و در نهایت این شاخص ها باید با استانداردهای ارائه شده سنجیده شوند.
در پایان این جلسه نامه معاونت درمان دانشگاه درباره روند جدید گزارش دهی مصوبه های کمیته های بیمارستانی قرائت و بر اساس آن مقرر شد مستندات کمیته های برگزار شده به صورت ماهانه به این معاونت ارسال شوند.
خبر و عکس: سید عباس قاضی میرسعید
انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#