کد خبر: ٩٢١٤٠/ ١٥:٢٦ - چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 210
چاپ
ارسال به دوست
معاونت فرهنگی, گروه خبری RSS
برگزاری جلسه کمیسیون تخصصی فرهنگی و اخلاق حرفه ای با حضور معاون فرهنگی دانشگاه
جلسه کمیسیون تخصصی فرهنگی و اخلاق حرفه ای با حضور با حضور دکتر عبدالرحمان رستمیان، معاون فرهنگی دانشگاه و اکثریت اعضا برگزار شد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، جلسه کمیسیون تخصصی فرهنگی و اخلاق حرفه ای کمیته انطباق با حضور دکتر رستمیان دبیر این کمیسیون برگزار شد.
در ابتدا دکتر باقرزاده، مدیر امور فرهنگی دانشگاه و عضو کمیسیون با توجه به اعلام وزارت متبوع، خواستار برگزاری کارگاه هایی با عنوان مبانی اخلاق حرفه ای با محوریت رعایت حریم خصوصی بیماران برای دست اندرکاران خدمات بیمارستانی شد.
در ادامه دکتر علیپور از دفتر تعهد حرفه ای دانشگاه و عضو کمیسیون با اشاره به برگزاری کارگاه های EDC اخلاق حرفه ای ویژه اعضاء هیئت علمی گفت: این کارگاه ها هر سال 4 نوبت برگزار می شود و تا کنون حدود 70 درصد از اعضاء هیئت علمی حداقل یکبار در این کارگاه ها شرکت کرده اند.
وی در ادامه افزود: در این حوزه در دانشکده پزشکی، بیمارستان ها و معاونت ها  برنامه های مختلفی در حال اجرا است و برای پرستاران نیز کارگاه های ویژه ای در این مباحث برگزار شده است
دکتر رستمیان دبیر کمیسیون نیز با توجه به نیاز بیمارستان و بخش های مربوطه خواستار ورود جدی تر معاونت توسعه برای استخدام پرستاران، کادر هیئت علمی و پزشکی براساس مصوبات کمیته انطباق شد.
سپس دکتر رئیس کرمی معاون امور دانشگاهی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) نیز از اعلام آمادگی کامل برای برگزاری این دوره ها در بیمارستان امام خبر داد و افزود: کارگروه ویژه اخلاق پرستاری در بیمارستان امام خمینی شکل گرفته است.  
حجت الاسلام والمسلمین ابوالفتح غفاری از اعضای این کمیسیون نیز افزود: این کارگاه ها در دوره های توانمندسازی که توسط نهاد رهبری برگزار می شود دیده شده است.
در پایان  دکتر محمد حسین صادقیان گفت: در کنار مباحث اخلاق حرفه ای، باید به موارد قانونی مربوط به مباحث اخلاقی و انطباق توجه کرده و به کارکنان نظام سلامت موارد قانونی آموزش داده شود.
خبر و عکس: حسین میری

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#