کد خبر: ٩٣٠٨٦/ ١٣:٢٥ - چهارشنبه ١٧ مهر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 646
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت اسناد در سلامت/ تأکید بر حفظ و نگهداری درست از اسناد ملی کشور
نخستین کارگاه آموزشی « مدیریت اسناد در سلامت » در راستای یکپارچه‌سازی فرآیندهای مدیریت و امحاء اسناد برگزار شد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این نشست که روز چهارشنبه 17 مهر 98 با حضور 50 مسئول مدارک پزشکی بیمارستان‌های دولتی و خصوصی تحت نظر دانشگاه در سالن جی 6 سازمان مرکزی دانشگاه تشكيل شد، در ابتدا محبوبه بهلولی کارشناس مسئول اسناد و مدارک دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: مدیریت اسناد سبب می‌شود؛ اطلاعات صحیح، به‌روز، طبقه‌بندی‌شده برای انجام فعالیت‌ها، تصمیم‌گیری‌ها و دفاع از حقوق سازمان در اختیار کارکنان و مدیران مربوطه قرار گیرد. 
وی افزود: اگر این فرآیند به‌درستی انجام شود بسیاری از مشکلات مدیریتی و برنامه‌ریزی برطرف شده و از اتلاف وقت و بودجه جلوگیری می‌شود، همچنین با توجه به رشد روزافزون سوابق اداری و درمانی واحدهای زیرمجموعه دانشگاه، یکی از نیازهای کلیدی در این زمینه داشتن چارچوبی استاندارد برای مدیریت اسناد است.
بهلولی تصریح کرد: در حوزه‌ی بیمارستانی، مدارک پزشکی بیماران، بیشترین حجم اسناد را تشکیل می‌دهند که به شکل کاغذی و الکترونیک نگهداری می‌شوند، این مدارک ازنظر ادامه درمان بیمار، قانونی، آموزشی، پژوهشی و آماری دارای کاربردهای فراوانی است.
کارشناس مسئول اسناد و مدارک دانشگاه یکی از مباحث اساسی مدیریت اسناد در مدارک پزشکی را توجه به مدت‌زمان نگهداری مدارک عنوان کرد و گفت: مدت‌زمان نگهداری بر مبنای نوع مدارک به‌عنوان‌مثال؛ پرونده‌های بستری، سرپایی، گزارش‌ها، فیلم‌های رادیولوژی و کارت ایندکس و... متفاوت است.
وی امحاء اسناد را از فرآیندهای مهم ساماندهی اسناد دانست و تصریح کرد: در طی امحاء اسناد اوراق زائد و بلااستفاده، نسخه‌های اضافی و همچنین اسناد و اوراق راکدی که حداقل مدت‌زمان قانونی نگهداری آن‌ها سپری‌شده است و مطابق با آیین‌نامه سازمان اسناد ملی ایران ارزش نگهداری نداشته باشد به‌منظور آزادسازی فضا امحاء می‌شود.
در ادامه کارگاه سهراب سیفی ناظر و بازرس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در خصوص آرشیو ملی ایران، فعالیت‌های شورای اسناد ملی، شناسایی و فراهم آوری اسناد ملی، شناسایی و انتقال اسناد باارزش، حفاظت و نگهداری اسناد مطالبی بیان کرد و فرآیند امحای اوراق در بیمارستان‌ها و مراکز تحت پوشش دانشگاه را آموزش داد.
توضیح اینکه؛ در پایان کارگاه با حضور شرکت‌کنندگان جلسه پرسش و پاسخ تشکیل شد.
خبرنگار: الهام علی
عکاس: وحید مزاجردی
 
انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1398/07/18 10:35
0
0
احسنت به همکاران روابط عمومی دانشگاه
کاربر مهمان
1398/07/17 14:45
0
0
خبر و کارگاه خوبی بود.خدا قوت
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#