کد خبر: ٩٣٠٩٣/ ١٤:٠٩ - چهارشنبه ١٧ مهر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 87
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده داروسازی
برگزاری ژورنال کلاب گروه زیست مواد دارویی با عنوان ' زیست سازگاری نانومواد ' در دانشکده داروسازی
ژورنال کلاب گروه زیست مواد دارویی با عنوان ' زیست سازگاری نانومواد ' در دانشکده داروسازی برگزار شد.

 گالری عکس
به گزارش روابط عمومی دانشکده داروسازی، این جلسه با ارائه سعید مویدی دستیار این گروه در حضور جمعی از اساتید و دانشجویان در 16 مهر 98 برگزار شد. مویدی گفت: امروزه نانوفناوری به واسطه کاربردهای فراوان در علوم پزشکی، توجه پژوهشگران را به خود جلب کرده، هرچند زیست سازگاری نانومواد، یکی از مهمترین چالشهای این فناوری در زمینه علوم پزشکی محسوب می شود و عنوان کرد عوامل مختلف و متعددی در زیست سازگاری نانومواد مؤثرند که از مهمترین آنها میتوان به اندازه، شکل، آب دوستی و آب گریزی، شیمی سطح و بار سطحی اشاره کرد. امروزه تعداد قابل توجهی از ویژگیهای ذکر شده توسط پژوهشگران علوم زیستی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته و نتایج آنها در مجلات معتبر علمی منتشر شده است.
با وجود این، به واسطه پیچیدگی های بدن موجودات زنده به ویژه انسان، هنوز چالشهای مختلفی وجود دارد که نیاز به بررسی و ارزیابی بیشتر دارد. در این ارائه علاوه بر چالشهای فعلی زیست سازگاری نانومواد، چالش های جذاب و در عین حال بحث برانگیز که کمتر مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته، مورد بحث قرار گرفت که میتواند به عنوان یک مقدمه مناسب برای ترسیم چشم انداز واقع بینانه در مطالعات آینده محسوب شود.
خبر: یزدی
عکس:رمضان زاده

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#