کد خبر: ٩٣١١٤/ ١٠:٣٠ - پنج شنبه ١٨ مهر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 1637
چاپ
ارسال به دوست
مرکز طبی کودکان, گروه خبری RSS
دکتر رضا شروین بدو: بزرگترین مجموعه آموزشی، درمانی و پژوهشی کودکان کشور متعلق به دانشگاه علوم پزشکی تهران است
مراسم جشن فارغ التحصیلی دستیاران تخصصی و فوق تخصصی مرکز طبی کودکان در سالن دکتر قریب این بیمارستان برگزار شد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی بیمارستان مرکز طبی کودکان، این مراسم روز چهارشنبه 17 مهر ماه 98 با حضور دکتر رضا شروین بدو رئیس بیمارستان، دکتر مسعود موحدی معاون آموزش، دکتر سیدرضا رئیس کرمی رئیس گروه آموزشی کودکان دانشکده پزشکی، دکتر مجتهدی رئیس بیمارستان بهرامی، اعضای هیئت علمی، فراگیران و فارغ التحصیلان برگزار شد.
در این مراسم ابتدا دکتر عقیقی استاد پیشکسوت دانشگاه، موفقیت دستیاران را تبریک گفت و ضمن آرزوی سلامتی، توفیق ایشان را برای خدمت رسانی به کودکان بیمار کشور از خداوند متعال خواستار شد.
دکتر بدو ضمن اظهار خوشحالی و تشکر از حضور اساتید پیشکسوت در این مراسم، موفقیت فراگیران را در اتمام دوره تحصیلی تبریک گفت و برای ایشان آرزوی موفقیت و سلامتی کرد.
رئیس مرکز طبی کودکان مهمترین هدف فراگیران را خدمت به مملکت خود دانست و گفت: به لطف خداوند، بزرگترین مجموعه آموزشی و درمانی و پژوهشی کودکان کشور، متعلق به دانشگاه علوم پزشکی تهران است که به عنوان قطب علمی طب کودکان کشور، آمار قابل توجهی از نظر تعداد فراگیر، تعداد تخت بیمارستانی و تعداد مرتبه اعضای هیئت علمی را داراست که بیانگر سرآمد بودن فعالیت های آموزشی، درمانی و پژوهشی کشور است.
وی افزود: خوشبختانه گروه کودکان دانشگاه تبدیل به یک شبکه آموزشی و درمانی کودکان شده است که نه تنها به بیماران در شهر تهران که بلکه به بیماران در سطح کشور خدمت رسانی می کند.
بیمارستان مرکز طبی کودکان در غرب، بیمارستان بهرامی در شرق تهران و همچنین وجود دیگر بیمارستانها در نقاط مختلف شهر این شبکه آموزشی و درمانی را تشکیل داده است که اعتماد بیماران به پشتوانه اساتید و سخت کوشی فراگیران باعث شده اقبال به این دانشگاه افزایش یابد.
دکتر بدو ضمن اشاره به مشکلات ناشی از کاهش طول دوره دستیاری، از اهمیت پیشگیری از اینگونه مشکلات سخن گفت و در ادامه با تشکر از زحمات دستیاران تخصصی و فوق تخصصی، راه اندازی شبکه فارغ التحصیلان گروه کودکان و ارتباط دوستانه فراگیران و فارغ التحصیلان را از اقدامات مثبت در آینده توصیف کرد.سپس دکتر موحدی ضمن تبریک به فارغ التحصیلان، از اقدامات منحصر به فرد آموزشی مرکز طبی کودکان برای فراگیران سخن گفت. وی در ادامه ضمن تاکید بر اهمیت به روز رسانی مستمر علم و اطلاعات، به اهمیت تقویت مهارت کار تشخیصی و درمانی پزشکان اشاره کرد.
معاون آموزش بیمارستان رمز موفقیت پزشکان را در دانش، مهارت و توانایی ارتباطی دانست و گفت این سه اصل موفقیت یک پزشک در درمان بیماران است.
در ادامه دکتر رئیس کرمی نیز با تشکر از رئیس و معاون آموزشی مرکز طبی کودکان برای برگزاری این مراسم گفت: گروه فارغ التحصیل شده با وجود مشکلاتی نظیر تغییر طول مدت دوره آموزشی و همچنین تعداد کم همکاران و به دنبال آن افزایش تعداد کشیک ها، موفق به اتمام دوره خود شد که این موفقیت بسیار چشمگیر است.
نکته قابل اهمیت پس از پایان دوره و ورود به بازار کار، توانمندی ایشان در خدمت به کودکان کشور است.
رئیس گروه کودکان دانشکده اظهار کرد: حوزه سلامت کودکان شاخص مهم توسعه در کل کشورهاست؛ کشوری توسعه یافته است که میزان مرگ و میر مادر و نوزاد در آن بسیار کم باشد و خوشبختانه در کشور ما نیز اقدامات فراوانی برای این امر انجام شده است. اقدام بعدی و قابل اهمیت در این راستا توجه به کاهش تعداد موربیدیته ها در بیمارستان هاست.
امیدوارم فارغ التحصیلان با آموخته های به دست آمده در دوره دستیاری و فلویی، اخلاق و تعهد حرفه ای را پیشه خود کرده و به مردم خدمت کنند.
این مراسم با اهدای لوح و هدیه به فارغ التحصیلان و گرفتن عکس یادگاری به پایان رسید.
خبرنگار و عکاس: لیلا یوسفی

 

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#