کد خبر: ٩٣٢٧٨/ ٠٨:٢٦ - دوشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 469
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده بهداشت
تکریم و بزرگداشت دکتر داریوش فرهود استاد پیشکسوت دانشکده بهداشت
دکتر فرهود گفت: مدیریت زمان، برنامه ریزی، آینده نگاری، مثبت اندیشی، سخت کوشی و تداوم تلاش از رموز موفقیت است.

به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت، یکشنبه 21 مهر98، در آیین آشنایی دانشجویان جدید دانشکده از دکتر داریوش فرهود استاد پیشکسوت دانشکده بهداشت و پدر علم ژنتیک ایران تقدیر کرد. 
در این مراسم دکتر فرهود برای دانشجویان سخنرانی کرد و سخنانش را اینگونه آغاز کرد: به نام خداوند بخشنده و مهربان؛ و گفت این صفت خداوند را که گفتم از روی عادت نیست بلکه بخشندگی و مهربانی به قدری مهم است که خداوند تمامی سوره های قرآن را با این مضموم آغاز کرده است.
وی در ادامه بیان داشت: توجه به ابعاد انسانی و ارزش های اخلاقی مقوله بسیار مهمی است که باید در کنار علم آموزی و در جامعه به آن توجه شود. نباید فراموش کنیم که بعضی از رفتارها در نسل های بعد به ارث خواهد رسید و از جنبه علم ژنتیک صفات دریافتی وارد اطلاعات ژنتیکی می شود و تاثیرگذار است و ما باید بخشندگی را در زندگی خود گسترش دهیم. 
 دکتر فرهود گفت: هشتاد درصد بیماری ها مربوط به چهار گروه بیماری ؛ قلب و عروق، سرطان ها، بیماری های متابولیک و بیماری های روانی است.
وی عنوان کرد سازمان جهانی بهداشت هم بر توجه به سلامت روح و رفاه اجتماعی تاکید کرده و در نتایجی اعلام کرده است که فشارهای روانی و استرس بر زندگی افراد تاثیرات عمیقی دارد و ما باید علاوه بر انجام ابعاد علمی حیطه کاری خود، به کاهش استرس افراد کمک کنیم. 
همچنین پروفسور فرهود از استادان پیشکسوت دانشکده یاد کرد و نام برخی از آن ها را برد و گفت: خدمتگزاری بسیار مهم است و سعی کنید در زندگی تان برای خدمت به کشور تلاش کنید تا زمانی که شما بخواهید به کشور خدمت کنید و این هدف را داشته باشید شرایط نامناسب بر شما کمتر اثر خواهد گذاشت. 
دکتر فرهود در انتها با تاکید بر مدیریت زمان آن را عاملی مهم در تحقق برنامه های زندگی شخص و علمی دانست و گفت: برنامه ریزی، آینده نگاری، مثبت اندیشی، سخت کوشی و تداوم تلاش  از رموز موفقیت است.
در انتها دکتر علی اکبری ساری رئیس دانشکده بهداشت و معاونان دانشکده از بیش از 75 سال زندگانی پر تلاش و پر بار این استاد پیشکسوت تقدیر کردند. 

خبر: نسیبه جلالوند

عکس: آرزو نادرفر

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1398/07/22 11:27
0
0
درود بر استاد فرهیخته. خداوند شما را برای مردم حفظ کند
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#