کد خبر: ٩٣٢٨٢/ ٠٨:٥٩ - دوشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 37
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان سینا, گروه خبری RSS
نظام کشوری ثبت سنگ های سیستم ادراری برای اولین بار در کشور در مرکز تحقیقات ارولوژی بیمارستان سینا راه اندازی شد
در 4 نقطه کشور نظام ثبت کشوري سنگ هاي سيستم ادراري در فاز اول اين طرح به اجرا در خواهد آمد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، دکتر محمد کاظم آقامیر، رئیس مرکز تحقیقات ارولوژی بیمارستان سینا از راه اندازی کشوری نظام ثبت سنگ های سیستم ادراری در مرکز تحقیقات ارولوژی بیمارستان سینا برای اولین بار در کشور خبر داد.
وی ضمن اعلام این خبر بیان داشت: ابتلا به بیماری سنگ های ادراری پس از عفونت های ادراری و بیمارهای پروستات، سومین بیماری شایع دستگاه های ادراری- تناسلی است و شیوع این بیماری در ایران 8 درصد از کل جمعیت را در بر می گیرد . با توجه به اهمیت این موضوع و در راستای ارتقا کیفیت مراقبت، گسترش رویکرد خود مراقبتی در جامعه و ارائه خدمات بهداشتی مطلوب تر ایجاد نظام ثبت سنگ های سیستم ادراری در کشور محسوس است و با کمک نظام ثبت سنگ های سیستم ادراری به بهترین شکل می توان به شناسایی شکاف ها و چالش های درمان و مراقبت در سیستم بهداشتی و درمانی پرداخت.
دکتر آقامیر در ادامه افزود: این طرح با هدف راه اندازی نظام ثبت سنگ های سیستم ادراری ایران  (PERSUS) برای تولید داده های تحقیقاتی، ارتقاء آگاهی عمومی و اقدامات موثرتری نسبت به پیشگیری و کنترل بیماری برای اولین بار در کشور در مرکز تحقیقات ارولوژی بیمارستان سینا دانشگاه علوم پزشکی تهران به تصویب رسید و در نهایت در مرحله اول این سیستم ثبت در 4 نقطه کشور ، تهران، همدان، اصفهان و مشهد اجرا خواهد شد  و در ادامه به سایر نقاط کشور  نیز تعمیم داده می شود.

خبر: رضا آسیابی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#