کد خبر: ٩٣٣٣٦/ ١٤:٢٥ - دوشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 27
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان فارابی
برگزاری جلسه هماهنگی نحوه اجرای تبادل الکترونیک اسناد بستری در بیمارستان فارابی
به دنبال اجرایی شدن فرآیند رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری در بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی تهران جلسه ای به منظور هماهنگی نحوه اجرای تبادل الکترونیک اسناد بستری در بیمارستان فارابی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، به دنبال اجرایی شدن فرآیند رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری در بیمارستان های تابعه دانشگاه، جلسه هماهنگی روز دوشنبه 22 مهر 1398 با حضور سعید مرادی، مدیر بیمارستان، مسئولان واحد درآمد، ترخیص، فناوری اطلاعات، مدارک پزشکی، مدیر پرستاری و سرپرستاران این مرکز برگزار شد. 
مرادی، مدیر بیمارستان در این جلسه موضوع تبادل الکترونیک اسناد بیمه ای را امری اجتناب ناپذیر خواند و گفت: این برنامه از مدت ها قبل در سایر استان ها اجرایی شده و پس از بررسی اشکالات و برطرف کردن آن در مرحله آخر از اول آبان ماه در بیمارستان های تابعه دانشگاه  به اجرا گذاشته می شود.  
وی با اشاره به سامانه سپاس به عنوان واسطه میان HIS بیمارستانی و رسیدگی به اسناد بیمه ای گفت: پرداخت اسناد بیمه سلامت در گرو ثبت دقیق اطلاعات پرونده های بستری بیماران در سپاس است و  طبق بخشنامه وزارت بهداشت، ارسال الکترونیک اسناد بستری به سامانه سپاس، مبنای پرداخت اسناد بیمه ای بیمارستان ها از سوی بیمه سلامت در سال 98 خواهد بود.
مدیر بیمارستان فارابی همچنین گفت: کیفیت اطلاعاتی که بیمارستان ها به سپاس ارسال می کنند اشکالاتی دارد که باید برطرف شود و این کار عزم جدی و همکار ی همه مسئولان و کارکنان مرتبط را می طلبد چراکه از این پس تمامی پرداخت ها اعم از بسته های طرح تحول سلامت، یارانه سلامت، یارانه کاهش فرانشیز، یارانه مصدومان ترافیکی و .... منوط به درج صحیح و کامل اطلاعات اسناد در سامانه سپاس است. متاسفانه عواقب بی توجهی به این مسئله متوجه تمامی افراد مرتبط است. 
مرادی در ادامه به مشکلات روند تبادل اسناد با بیمه اشاره کرد و گفت: شفاف سازی عملکرد و حذف کاغذ و فرآیندهای زاید، حذف تفسیر به رای قوانین و وحدت رویه در اجرای قوانین بیمه ای از جمله مزایای الکترونیک شدن رسیدگی به اسناد بستری است. 
مدیر بیمارستان فارابی در انتهای سخنانش خواستار همکاری سرپرستاران برای جلوگیری از تضییع حقوق بیمارستان شد.  
در ادامه جلسه فرانک سلطانی و احمد صفاری، مسولان واحد های درامد و ترخیص به بیان اشکالات موجود در پرونده های بستری و مستند سازی خدمات پرداختند. سرپرستاران نیز چالش های خود را مطرح نموده و برای برطرف کردن آنها پیشنهاد دادند. 
خبرنگار و عکاس: حمیده امیدوار
 
انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#