کد خبر: ٩٣٣٩٣/ ١٤:٠٠ - سه شنبه ٢٣ مهر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 33
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان شریعتی
برگزاری جلسه کمیته کنترل عفونت بیمارستان شریعتی
اعضای کمیته کنترل عفونت بیمارستان شریعتی در جلسه ماهانه این کمیته درباره میزان ارتقای استانداردها تبادل‌نظر کردند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شریعتی، این جلسه سه‌شنبه 23 مهر 98 در سالن دکتر باستان حق برگزار شد. در این جلسه دکتر قدسی رئیس بخش جراحی اعصاب بیمارستان شریعتی و برخی اعضای هیئت‌علمی این بخش حضور داشتند. دکتر شیرین افهمی متخصص عفونی و دبیر علمی کمیته کنترل عفونت بیمارستان شریعتی در این جلسه ضمن تأکید پرتاثیر رعایت شستن دست‌ها در کاهش عفونت‌های بیمارستانی، شستن دست‌ها قبل از تماس با بیمار، تماس با ملحفه و وسایل بیمار و همچنین شستن دست‌ها بس از تماس با محیط را از اقدامات بسیار مؤثر و ضروری برای کاهش عفونت‌های بیمارستانی برشمرد.
 دکتر افهمی همچنین گزارشی از میزان عفونت‌های بیمارستانی، رعایت بهداشت، مصرف محلول ضدعفونی دست در پنج‌ماهه نخست سال 98 ارائه کرد.
دبیر علمی کمیته کنترل عفونت بیمارستان شریعتی همچنین میزان عفونت در بخش و ICU جراحی اعصاب بیمارستان شریعتی، میزان مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها، میزان نیدل استیک، میزان رعایت بهداشت دست و میزان مقاومت میکروبی در این بخش هار ا گزارش داد. در این جلسه همچنین دکتر قدسی درباره نیازهای بخش با اعضای کمیته صحبت کرد.
خبر: فرانک معصومی فرد
عکس: محمدرضا رضا سلطان

 

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#