اخبار حاوی کلید واژه (مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه)


کد خبر: ٩٣٤٠٤/ ١٤:٥٥ - سه شنبه ٢٣ مهر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 81
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده داروسازی
  برگزاری ژورنال کلاب گروه زیست مواد دارویی با عنوان 'َ Application of self-nanoemulsifying drug delivery system in H-pylori eradication” در دانشکده داروسازی
ژورنال کلاب گروه زیست مواد دارویی با عنوان 'َ Application of self-nanoemulsifying drug delivery system in H-pylori eradication” در دانشکده داروسازی برگزار شد.

 
به گزارش روابط عمومی دانشکده داروسازی، این جلسه با ارائه دکتر امیرحسین میری دستیار گروه زیست مواد دارویی در حضور جمعی از اساتید و دانشجویان روز سه شنبه 23 مهر 98 برگزار شد.  
دکتر میری گفت: امروزه یکی از نگرانی های مهم در دارودرمانی، عوارض جانبی تعداد قابل توجهی از داروها به واسطه توزیع سراسری آنها در بدن است. بنابراین یکی از راه های کاهش عوارض جانبی، دارورسانی موضعی به بافت است. به عنوان مثال در عفونت هلیکوباکترپیلوری، معمولا آنتی بیوتیک ها به صورت خوراکی تجویز شده که به واسطه جذب در روده و توزیع سیستمیک منجر به بروز عوارض جانبی می شوند. همچنین حضور آنتی بیوتیک ها در روده بزرگ می تواند منجر به اختلال در فلور طبیعی روده شده و در نتیجه علاوه بر عوارض جانبی معمول، سلامتی بیمار را با خطرات جدی تری مواجه کند.
در این مطالعه سعی بر استفاده سامانه های خود نانوامولسیون شونده هدفمند شده می باشد که سامانه هایی ماندگار در معده محسوب شده و ظرفیت بارگذاری دارو در آن ها به میزان مناسبی میباشد. از طرفی این سامانه ها قادرند تا از داروی انکپسوله شده در برابر آنزیم های معده و محیط اسیدی معده محافظت کنند و دارو را بطور هدفمند به دیواره معده برسانند. همچنین در این گونه سامانه ها، میتوان از روغن های آنتی باکتریال یا سورفاکتانت های آنتی باکتریال جهت تامین کردن اثرات هم افزایی به منظور ریشه کن کردن هر چه بهتر عفونت هلیکوباکتر استفاده کرد. بنابراین با طراحی دقیق این گونه سامانه ها جهت ریشه کن کردن عفونت باکتریایی، میتوان امیدوار بود که در بحث درمانی زخم معده و سرطان معده یک تحول راهبردی رخ دهد.
خبر: مژگان یزدی
 
انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج




سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#