کد خبر: ٩٣٤٥١/ ١٢:٠١ - چهارشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 88
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده بهداشت
برگزاری نشست شورای عمومی دانشکده بهداشت
دکتر اکبری ساری رئیس دانشکده بهداشت گفت: لازم است فرآیندهای ارزشیابی را بازبینی و در صورت لزوم اصلاح کنیم تا بتوانیم در دانشکده به کیفیت بالاتری از آموزش دست یابیم.

به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت، سه شنبه 23 مهر 98،  نشست شورای عمومی دانشکده بهداشت به ریاست دکتر اکبری ساری، رئیس دانشکده و با حضور بیشتر اعضا برگزار شد. 
در این نشست دکتر اکبری ساری، با تشکر از معاونان و مدیران دانشکده که در شرایط دشوار مالی همچنان کیفیت خدمات رسانی خود را در دانشکده حفظ کرده اند تشکر و در مورد زمان برگزاری نشست های شورا از اعضا نظرخواهی کرد. پس از رای گیری مقرر شد ساعت برگزاری نشست تغییر کند.
سپس رئیس دانشکده به حضور دکتر مرتضی زعیم به عنوان مهمان مدعو در نشست شورا اشاره کرد و گفت: خوشحالیم که امروز بتوانیم گزارش مختصری از فعالیت های ایشان به عنوان عضو هیات علمی افتخاری دانشکده بهداشت و همکاران گروه حشره شناسی پزشکی دانشکده در زمینه مبارزه با کنترل ناقلین بیماری زا در کشور را داشته باشیم.
سپس دکتر محمد مهدی صداقت، مدیر گروه حشره شناسی پزشکی دانشکده، گزارش کوتاهی از وضعیت بیماری منتقله از حشرات در منطقه و ایران بیان کرد و گفت: با توجه به تجربیات دکتر زعیم در سازمان جهانی بهداشت و نقش موثر و مفیدشان توانستیم از این تجربیات در یکی از کمیته هایی که مرتبط با CDC  در مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت بوده و با  CDC دانشگاه نیز در ارتباط  است استفاده کنیم و نظام مراقبت را بهبود بخشیده و با بررسی دوره ای نسبت به بیمار های واگیر آگاهانه تر عمل کنیم.
در ادامه دکتر زعیم گزارشی از فعالیت های انجام شده در این زمینه در چند سال گذشته ارائه کرد و با بیان نقش رشته حشره شناسی پزشکی گفت: باید به این رشته توجه بیشتری شود و با توجه به نیازکشور در مبارزه با بروز بیماری های نوپدید و با توجه به شرایط جغرافیایی کشور و همسایگان به شدت ناقل، باید بتوانیم متخصصان توانمندتری را در کشور تربیت کنیم و دانشکده بهداشت نقش موثری در این زمینه خواهد داشت. 
در ادامه دکتر اکبری با تشکر از دکتر زعیم گفت: برای مبارزه با بیماری های نوپدید و بازپدید نیاز به همکاری های بین بخشی و بین گروهی است و ما در این دانشکده با توجه به توانمندی های گروه های آموزشی مان می توانیم در این زمینه برنامه های مورد نیاز را تدوین کرده و به وزارت بهداشت نیز اعلام کنیم. وی گفت: در دانشکده باید کیفیت آموزش را بیشتر مدنظر قرار دهیم و آن را افزایش دهیم تا در مسائل کلان کشوری و پیشگیری بتوانیم نقش این دانشکده را به نحو احسن ایفا کنیم. 
سپس دکتر سیمین ناصری با ارائه گزارشی از فعالیت های پژوهشی استادان دانشکده گفت: میزان تولید علم و مقاله در دانشکده به بالاترین میزان خود رسیده است و علاوه بر اینکه دانشکده برتر در دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه هستیم، درصد بالایی از مقالات تولیدی دانشگاه با کیفیت بالا را نیز داریم و باید از اعضای هیات علمی دانشکده در این زمینه تشکر کرده و به آن ها تبریک بگوییم. 
در ادامه مهندس شبنم حسن زاده کارشناس IT دانشکده و مهندس المیرا شهرزاد کارشناس تجهیزات پزشکی دانشکده به ترتیب نکاتی را در مورد میزخدمت، چگونگی استفاده از آن و سامانه  جامع مدیریت اطلاعات و نگهداشت تجهیزات پزشکی و دستورالعمل های مرتبط با این سامانه ارائه کردند. 
سپس دکتر ابوالفضل ذاکریان معاون اداری و مالی دانشکده در مورد نیروهای خدماتی دانشکده و بازنشستگی آنها و مسائل به وجود آمده از کمبود نیروی خدماتی در دانشکده نکاتی را بیان کرد و خواست تا همگی در گذر از این مرحله همکاری بیشتری کنند.
پس از آن دکتر الهام شکیبا زاده توضیحاتی در خصوص آیین نامه پرداخت حق التدریس اساتید ارائه کرد و در ادامه دکتر عادل مظلومی مدیر EDO دانشکده گزارشی در خصوص ارزشیابی، توانمند سازی و اصلاح فرآیندهای آموزشی برای حاضران ارائه کرد.  
در انتها پس از شنیدن نظرات و پیشنهادات حاضران، دکتر اکبری ساری جمع بندی لازم را  انجام داد و در خصوص ارتقای کیفیت آموزش در دانشکده تاکید کرد و  گفت: لازم است فرآیندهای ارزشیابی را بازبینی و در صورت لزوم اصلاح کنیم تا بتوانیم در دانشکده به کیفیت بالاتری از آموزش دست یابیم.
خبر: نسیبه جلالوند
عکس: آرزو نادرفر
انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#