کد خبر: ٩٣٦٤٤/ ٠٩:٤٨ - سه شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 114
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده پزشکی
30 مهر، آخرین مهلت شرکت در طرح اهدای سلول های بنیادی
به همت خیریه کیش مهر طرح اهدای سلول های بنیادی امروز 30 مهر در کلاس 6 دانشکده پزشکی اجرا می شود.

به همت خیریه کیش مهر طرح اهدای سلول های بنیادی امروز 30 مهر در کلاس 6 دانشکده پزشکی اجرا می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، طرح اهدای سلول های بنیادی از روز یکشنبه 28 مهر در دانشکده پزشکی آغاز و به مدت سه روز ادامه یافت، امروز آخرین مهلت اهدای سلول های بنیادی است که از ساعت 9 تا 13 در کلاس 6 دانشکده پزشکی انجام می شود.
در این طرح، 15 سی سی از خون فرد اهدا کننده نمونه گرفته می شود و نمونه ى خون در آزمايشگاه هاى مربوطه بررسى شده و مشخصات سلول هاى بنيادي  تا سه ماه آينده در بانك اطلاعات سلول هاى بنيادى ذخيره مى شود و در صورت تشابه نمونه با يك بيمار مبتلا به سرطان با فرد اهدا کننده تماس گرفته شده و توسط پزشک برای تایید سلامت جسمانی معاینه می شود.
پس از تایید سلامت جسمانی، فرد اهدا کننده به مدت 4 تا 5 روز يك نوع آمپول به نام GCSF   را در منزل تزریق می کند، تزريق اين آمپول در پوست و مشابه تزريق واكسن يا تزريق انسولين بوده و و درد كمى دارد كه جهت افزايش تعداد سول هاى بنيادى شما و آمادگى براى جمع آورى آن هاست.
 در مرحله ى آخر فرد اهدا کننده به مركز جمع آورى سلول هاى بنيادى مراجعه كرده و در طى 3 الى 5 ساعت سلول هاى بنيادى  از خون وی جمع آورى می شود تا به فرد مبتلا به سرطان اهدا شود.
خبر: مینا محمدی
انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#