کد خبر: ٩٣٦٤٥/ ٠٩:٤٩ - سه شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 139
چاپ
ارسال به دوست
شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
برگزاری جلسه آموزشی پیشگیری از سرطان پستان برای نمایندگان امور بانوان ادارات اسلامشهر
کارشناس مسئول واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، شایع‌ترین سرطان بین زنان ایرانی و ۳۰ در صد کل  سرطان در خانم‌ها را سرطان پستان عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، با توجه به‌قرار داشتن در ماه اطلاع‌رسانی پیشگیری از سرطان با مشارکت امور بانوان فرمانداری و خانواده فرمانداری شهرستان یکشنبه ۲۸ مهر ۹۸ جلسه آموزشی برگزار شد و دکتر بهناز قره خانی، کارشناس مسئول واحد سلامت خانواده شبکه در خصوص اپیدمیولوژی، عوامل خطر، علائم سرطان پستان و معاینه پستان، تشخیص زودهنگام و غربالگری و درمان سرطان پستان به تفضیل توضیح داد. 
وی چاقی، کمبود ویتامین D ، سیگار و کمبود فعالیت بدنی را ازجمله علائم مهم خطر این بیماری نام برد و گفت: شایع‌ترین سرطان بین زنان ایرانی و ۳۰ درصد کل  سرطان‌های خانم‌ها سرطان پستان است.
دکتر قره خانی سطوح پیشگیری از سرطان پستان را سطح اول (بهبود شیوه زندگی) و سطح دوم (تشخیص به‌موقع و اولیه سرطان) عنوان کرد و افزود: برای بهبود شیوه زندگی بایستی به تمام بانوان مواردی چون کنترل وزن، تشویق برای بارداری در سنین کمتر، ترویج تغذیه با شیر مادر، ورزش، فعالیت فیزیکی، مصرف میوه‌ها و سبزیجات تازه، اجتناب از مصرف الکل و دخانیات توصیه می‌شود و  در خصوص سطح دوم نیز توصیه می‌شود به مراکز بهداشتی درمانی برای غربالگری مراجعه کنند. 
 
خبر: زینب ایمانی
انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#