کد خبر: ٩٤١٩٢/ ١٥:٢٢ - شنبه ١٨ آبان ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 379
چاپ
ارسال به دوست
معاونت دانشجویی, گروه خبری RSS
گفت و گو با فاطمه پورقاسم برگزیده بخش هنرهای تجسمی نخستین جشنواره فرهنگی، هنری و ادبی دانشجویان
برگزیده بخش نقاشی نخستین جشنواره فرهنگی هنری دانشجویان: تقریباً هیچ امیدی برای موفقیت و دیده شدن اثرم را نداشتم.

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی، فاطمه پورقاسم برگزیده بخش نقاشی در نخستین جشنواره فرهنگی، هنری و ادبی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران است و به همین بهانه با وی گفت و گویی کوتاه ترتیب دادیم که متن آن را در ادامه می خوانید:
لطفاً خودتان را معرفی کنید؟
باسلام، فاطمه پورقاسم هستم، دانشجوی ترم 3 رشته فناوری اطلاعات سلامت دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران.

در نخستین جشنواره فرهنگی، هنری و ادبی دانشجویان در چه بخشی شرکت و چه رتبه ای را کسب کردید؟
بنده در سال گذشته اولین بار اطلاعیه جشنواره را در سلف پزشکی دیدم و از آنجاییکه بعد از کنکور مشغول نقاشی کشیدن در اوقات فراغت خود بودم، تصمیم گرفتم در حیطه هنرهای تجسمی و در بخش نقاشی شرکت کنم و در نهایت در این بخش برگزیده شدم.

آیا برای حضور در جشنواره، در دوره های آموزشی شرکت کرده بودید؟
خیر، در هیچ کلاسی شرکت نکرده بودم. درواقع به نظرم همه دانشجوها می توانند در جشنواره فرهنگی، هنری و ادبی دانشگاه و در بخش هایی که علاقه دارند شرکت کنند و هیچ محدودیتی وجود ندارد. سال گذشته من ترم اول بودم و تقریباً هیچ امیدی برای موفقیت و دیده شدن اثرم نداشتم، ولی متوجه شدم با تلاش حتی بدون داشتن استاد هم می شود مهارتی را تقویت کرد و بسیار می توان از اینترنت و فضای مجازی کمک گرفت.

چه پیشنهادی برای بهتر برگزار شدن جشنواره، به مسئولان دارید؟
از مسئولان تقاضا دارم به افرادی که در جشنواره های دیگری مانند "سیمرغ" شرکت داشتند و برگزیده شدند، با همان اثر اجازه شرکت در جشنواره داخلی را ندهند و فرصت دیده شدن به افراد کم تجربه تر و پرانگیزه دانشگاه را بدهند.

حرف آخر؟
از برگزاری چنین جشنواره هایی در دانشگاه بسیار خوشحالم و تشکر می کنم. همچنین اگر انتخاب داوران جشنواره از افراد برجسته کشور باشند، باعث بالا رفتن کیفیت جشنواره می شود و نیز اطلاع رسانی دریافت آثار برای جشنواره های بعدی از زمان طولانی تری انجام گیرد تا فرصت خلق اثر برای دانشجوها وجود داشته باشد.
از وقتی که در اختیار ما قرار دادید، سپاسگزارم.
خبرنگار: فرزاد سلطانپور

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#