کد خبر: ٩٤٣٩٦/ ٠٨:٠٨ - چهارشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 103
چاپ
ارسال به دوست
شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
برگزاری جشنواره ورزش و تحرک فیزیکی دانش آموزان مدارس روستایی شهرستان اسلامشهر
کارشناس مسئول واحد سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، فعالیت بدنی از مهم‌ترین گام‌ها به‌سوی سلامتی است. مدارس، مکان ایده آلی برای آموزش نوجوانان است تا یک سبک زندگی سالم و فعالی را بپذیرند و آن را حفظ کنند.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، سارا حاصلی فرد، کارشناس مسئول این واحد گفت: مدارس می‌توانند به جوانان کمک کنند تا بیاموزند که چگونه برای همه عمر ازنظر بدنی فعال باشند.
نوجوانانی که فعالیت بدنی دارند فواید سلامتی جسمی و روانی کسب می‌کنند. برنامه‌های گسترده مدارس مبتنی بر فعالیت بدنی، می‌توانند به نوجوانان کمک کنند تا اغلب نیازهای فعالیت بدنی خود را برآورده کنند. مدارس مبتنی بر فعالیت بدنی، برای جوامع نیز به‌مانند دانش آموزان و مدارس سودمند هستند. 
وی همچنین افزود: استخوان‌ها و عضلات را قوی می‌کند احتمال چاقی و عوامل خطر بیماری‌هایی نظیر دیابت نوع دو و بیماری قلبی را کاهش می‌دهد. احتمال اضطراب و افسردگی را کاهش داده و سلامت روانی مثبت را توسعه می‌دهد
حاصلی فرد در راستای برنامه‌های این واحد در سطح شهرستان گفت: لذا در راستای نیل به اهداف برنامه افزایش تحرک فیزیکی دانش آموزان جشنواره ورزشی در مدارس مناطق روستایی شهرستان برنامه‌ریزی و مقرر شد که در مدارس ابتدایی مسابقات ورزشی متنوع با توجه به امکانات مدارس اجرا شود.
در همین خصوص دوشنبه ۲۰ آبان ۹۸  مسابقه فوتبال و طناب زنی برای دانش آموزان دختر و پسر مدرسه حسین گزی بهرام‌آباد با مشارکت بهورزان خانه بهداشت اجرا و به دانش آموزان هدایایی باهدف تشویق برای انجام ورزش و تحرک بدنی اهدا شد.

خبر: زینب ایمانی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#