کد خبر: ٩٤٨١٤/ ٠٩:٣٠ - شنبه ٢ آذر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 782
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده داروسازی, گروه خبری RSS
راه اندازی داروخانه تخصصی داروهای گیاهی در داروخانه ایثار از مجموعه داروخانه های دانشکده داروسازی برای اولین بار در کشور
تفاهم نامه همکاری داروخانه ایثار با گروه فارماکوگنوزی و مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشکده داروسازی امضا و داروخانه تخصصی داروهای گیاهی در این داروخانه برای اولین بار در کشور راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده داروسازی، این تفاهم نامه بین مجموعه  داروخانه های دانشکده داروسازی و گروه فارماکوگنوزی و مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران امضا و از اول آذر 98 در داروخانه ایثار طبق برنامه راهبردی دانشکده داروسازی برای اولین بار در کشور راه اندازی شد.
هدف از احداث این داروخانه ویژه، اعتلای آموزش دانشگاهی و عمومی، تسهیل  پژوهش در حوزه های مختلف فرآورده های طبیعی و گیاهی و عرضه خدمات برتر به کادر درمان و مردم است.
همچنین در راستای خدمات برتر در حوزه سلامت و توسعه حوزه هاي علمي، آموزشي، اقتصادي و مشارکت حداکثري و بهره گيري از توانمندي هاي  همه گروه های تخصصی داروسازي؛ متخصصان گروه فارماکوگنوزی خدمات علمي و مشاوره رايگان به صورت حضوري و تلفني به عموم مردم جامعه و كادر درمان در حيطه اثرات درماني داروهاي گياهي و طبيعي، نحوه مصرف، عوارض جانبي، تداخلات و مصرف در دوران بارداري و شيردهي ارائه می دهند.
خبرنگار: مژگان یزدی

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1398/09/05 21:27
0
0
دوست و همكار عزيز و گرامي، همان طور كه مستحضر مي باشيد داروخانه گياهي و طبيعي ايثار به عرضه فرآورده هاي طبيعي موجود در بازار دارويي داراي مجوز سازمان غذا و دارو مي پردازد نه گياهان دارويي و محصولات خام طبيعي، و از اين جهت با داروخانه سلامتكده ها و دانشكده هاي طب سنتي تفاوت آشكار دارد. اصول عرضه دارو و فرآورده ها در اين داروخانه، بر مبناي علم روز فيتوتراپي و آشنايي با تركيبات موثره گياهان دارويي است كه اين امر، توسط متخصصين آشنا و آموزش ديده فارماكوگنوزي صورت مي گيرد نه بر مبناي اصول طب سنتي. از اهداف اصلي اين داروخانه، آموزش دانشجويان دوره داروسازي عمومي در محيط كار، عرضه دارو و فرآورده هاي طبيعي و گياهي زير نظر دكتر داروساز متخصص فارماكوگنوزي و ارائه اطلاعات دارويي و مشاوره حضوري و تلفني در اين امور به مراجعين محترم (عموم مردم و كادر درماني) مي باشد. همچنين اين داروخانه، به مركز اطلاعات داروپزشكي ١٣ آبان (DPIC) براي ارائه مشاوره در زمينه عوارض، تداخلات داروهاي گياهي و شيميايي، سميت و نحوه كنترل آن متصل مي باشد. اگر نيك بنگريد تفاوت استفاده از دو علم فيتوتراپي و طب سنتي در داروخانه طبيعي ايثار و داروخانه هاي سلامتكده ها و دانشكده هاي طب سنتي را به خوبي مشاهده مي نماييد و متوجه صحيح بودن منظور اولين داروخانه داروهاي طبيعي وگياهي زير نظر متخصصين فارماكوگنوزي دانشكده داروسازي در كشور خواهيد شد. سلامت و پيروز باشيد. دکتر عباس حاجی آخوندی مدیر گروه فارماکوگنوزی و مرکز تحقیقات گیاهان دارویی
کاربر مهمان
1398/09/03 15:55
0
0
اولین داروخانه گیاهی؟ خوب است که سالها فعالیت داروخانه های طبیعی و سنتی را در سلامتکده های دانشکده طب سنتی دانشگاه خودمان شاهد بوده ایم و با این رو دست به انتشار چنین اخباری می زنیم!!!
کاربر مهمان
1398/09/03 9:26
0
0
البته ادعای اولین بودن صحیح نیست چون تعداد زیادی داروخانه های دانشگاهی تخصصی عرضه فرآورده های گیاهی در حال حاضر در کشور وجود دارند.
کاربر مهمان
1398/09/02 18:35
0
0
اینکه چیز جدید نیست. داروخانه های داروهای گیاهی و سنتی سال هاست که تحت نظر دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران و سایر دانشگاه های علوم پزشکی به ارائه خدمات آموزشی، درمانی، مشاوره بیماران و عرضه فرآورده های طبیعی می پردازند. یک سر تشریف بیارید سلامتکده احمدیه خیابان طالقانی سرپرست شمالی یا سلامتکده خارک نبش کوچه صائب تا در داروخانه های دانشگاه تهران در خدمت تون باشیم.
کاربر مهمان
1398/09/02 16:50
0
0
اولین بار در کشور؟؟؟ بر چه اساسی این ادعا مطرح شده؟ پس داروخانه های احمدیه و خارک و هروی که زیرنظر علوم پزشکی تهران هستند و ده ها داروخانه طبیعی سنتی در سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور که سالهاست در حال فعالیت درمانی بوده و هستند، حساب نمی شوند؟
کاربر مهمان
1398/09/02 15:19
0
0
خیلی جالب است که بعد از 10 سال فعالیت داروخانه های گیاهی و سنتی موجود در دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران و تعدادی دانشگاههای دیگر علوم پزشکی، چنین ادعایی مطرح شود که این داروخانه اولین داروخانه گیاهی کشور است!!!
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#