کد خبر: ٩٥٣٦٦/ ١٢:٢١ - شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 647
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی
وفات حضرت فاطمه معصومه(س) تسليت باد
السَّلامُ عَلَيك اَيّتُهَا الطّاَهرَةُ الحَميدَة البَرَّةُ الرَّشيدَةُ التَّقية النَّقية/ سلام بر تو اي بانوي پاك و ستايش شده، نيكوكردار و هدايت شده، پرهيزگار وارسته.

اي جا مانده از واپسين ديدار برادر! حرم نوراني و ضريح مشكل گشايت هنوز بوي مدينه مي دهد. بوي شهر پيامبر(ص)، كه آن را به اشتياق ديدار رضايت، ترك نمودي. نهر جاري مناجات، از چشمه دل زائران تو جريان دارد، اما امشب ضريح مطهرت رخت سياه بر تن كرده و پنجره ها را به سوي غروب نشانه مي روند. هاجري از تبار ابراهيميان با حالي بيمار در غم از دست دادن برادر، روي به سوي كوير عطشناك قم مي كند، قدم بر شوره زار اين كوير مي نهد. اما روح بلند او از پيكر دردمندش به سمت ديدار برادر مي شتابد...
حضرت فاطمه معصومه(س) در روز دهم ربيع الثانى و بنا بر قولى دوازدهم ربيع الثانى سال ٢٠١ هجرى پيش از آن كه ديدگان مباركش به ديدار برادر روشن شود، در ديار غربت و با اندوه فراوان ديده از جهان فروبست و شيعيان را در ماتم خود به سوگ نشاند.
كلام ائمه اطهار در وصف حضرت معصومه (س): 
امام رضا(ع) فرمودند: هر كس معصومه(سلام الله عليها) را در قم زيارت كند، بهشت بر او واجب است. جايگاه معنوي و شأن عظيم حضرت معصومه(سلام الله عليها) وي را چنين اعتباري نزد خداوند بخشيده است كه زائران و شيعيان او را در صورت شفاعت حضرت(سلام الله عليها) به بهشت داخل مي گرداند.
امام صادق (ع) مي
فرمايد: «تَدخُلُ بشفاعَتِها شيعَتي الجَنَّةَ باَجمَعهم، به شفاعت او (فاطمة معصومه) همة شيعيانم وارد بهشت خواهند شد.»
امام صادق(عليه السلام) "بهشت داراي هشت در است كه سه در آن از قم است و ... به شفاعت حضرت معصومه (سلام الله عليها) تمامي شيعيان داخل بهشت مي شوند."
احاديثي چند از حضرت فاطمه معصومه (س):
حديث دوستي آل‌محمد (ع)
«اَلا مَن ماتَ عَلَي حُب الِ مُحمّد ماتَ شَهيداً»  «بدانيد كه هركس با محبّت آل محمّد بميرد، شهيد مرده است».
حديث غدير و منزلت
آيا فراموش كرديد فرمايش رسول خدا (ص) را «در روز غدير»؟ كه (به شما) فرمود: هر كس من مولي (و رهبر) اويم پس علي (بعد از من) مولي (و رهبر) اوست و آيا فراموش كرديد اين فرمايش حضرت را كه فرمود: (يا علي) نسبت تو به من همانند نسبت هارون به موسي (ع) است (يعني: تويي وصّي و جانشين من).»
فاطمة معصومه (س) نقل مي
كند از فاطمة زهرا (س) كه پيامبر خدا (ص) فرمود: «در شب معراج، داخل بهشت شدم، آنجا قصري ديدم از دُرّ ميان خالي، كه داراي دري بود آراسته به دُرّ و ياقوت و بر آن در پردهاي آويخته بود؛ من سرم را بلند كردم، ديدم بر آن نوشته شده است: «لا اِلهَ الا الله، مُحَمَّدٌ رَسُولُ الله، عَلِي وَلِي القَوم»  «خدايي جز خداي يكتا نيست؛ محمد فرستاده خدا است؛ علي ولي (و رهبر) مردم است».

گردآوري و تنظيم: محبوبه بهلولي
منبع: بحارالانوار، علامه مجلسي

 

.

  

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#