اخبار حاوی کلید واژه (دانشکده فناوری های نوین پزشکی)


کد خبر: ٩٥٤٤١/ ١٦:٣٥ - شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 855
چاپ
ارسال به دوست
معاونت بهداشت, گروه خبری RSS
جلسه کارگروه مشترک معاونت های بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران با موضوع آنفلوانزا در بارداری برگزار شد
معاونت های بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران جلسه کارگروه مشترک با موضوع اهمیت و پیامدهای آنفلوانزا در بارداری را برگزار کردند.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، در جلسه روز شنبه 16 آذر 98 در سالن اجتماعات معاونت بهداشت، ابتدا دکتر نرجس توکلی کیا، مدیر گروه سلامت و جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشت، ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات مؤثر انجام‌شده در حوزه بهداشت و درمان دانشگاه، به ارائه مطالبی در خصوص مقایسه آمارهای مرگ مادر باردار در سال‌های اخیر و همچنین اهمیت و پیامدهای آنفلوانزا در بارداری بر اساس شواهد و مستندات پرداخت و افزود: اهمیت بیماری در بارداری دلیل حساس بودن شرایط مادر و علل مختلف ازجمله تغییرات فیزیولوژیک در بارداری است.
در ادامه دکتر علی نیک‌فرجام، مدیر گروه مدیریت بیماری‌های واگیر در خصوص اقدامات انجام‌شده در حوزه بهداشت و همچنین در دسترس بودن دارو در تمام بیمارستان‌های تحت پوشش مطالبی بیان کرد و افزود: بر اساس دستورالعمل ارسالی معاونت درمان وزارت بهداشت باید از تمام مادران باردار مشکوک به آنفلوانزا نمونه‌برداری شود و آنان تحت مراقبت و درمان باشند.
وی همچنین بر آموزش و رعایت اصول اولیه از آنفلوانزا و اهمیت جلوگیری از این بیماری تأکید کرد.
نجمه الملوک امینی رئیس گروه آموزش سلامت معاونت بهداشت، بر اهمیت آموزش عمومی در مورد پیشگیری از ابتلا به بیماری در مدارس و رسانه‌های سلامت، اشاره کرد.
در پایان جلسه، کارشناسان سلامت مادران معاونت های بهداشت و درمان، چالش‌های موجود در مورد وضعیت کنونی بیماری آنفلوانزا در مادران باردار را موردبحث و تبادل‌نظر قراردادند.
در این جلسه اعظم اسادات نیاکان و زینب محقق کارشناسان مسئول سلامت مادران معاونت بهداشت و الهه خالد نظری و مژگان اکبری کارشناسان مسئول سلامت مادران معاونت درمان دانشگاه تهران، حضور داشتند.
خبرنگار و عکاس: اسماعیل استاجی

 

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#