کد خبر: ٩٥٥٧١/ ١٥:٢٠ - دوشنبه ١٨ آذر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 660
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده طب ایرانی, گروه خبری RSS
برگزاری دوره آموزشی طب ایرانی در آکادمی طب باستانی یونان
دکتر زرگران، معاون بین الملل دانشکده طب ایرانی از امضای تفاهم نامه مشترک بین دانشکده طب ایرانی و آکادمی طب باستانی یونان و طب چینی در آتن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی، در پی مذاکرات صورت گرفته بین دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران و آکادمیا (آکادمی طب باستانی یونان و طب چینی در یونان)، نخستین دوره آموزشی طب ایرانی در یونان از روز شنبه ۱۶ آذرماه ۹۸ با تدریس مبانی طب ایرانی، حفظ الصحه و معالجات در طب ایرانی توسط دکتر میثم شیرزاد، استادیار گروه طب سنتی دانشکده طب ایرانی در آتن پایتخت یونان به میزبانی آکادمیا آغاز شد.
این بخش از دوره روز یکشنبه ۱۷ آذرماه با تدریس دکتر شیرزاد ادامه خواهد داشت و در روزهای ۲۳ و ۲۴ آذرماه، دکتر آرمان زرگران، استادیار گروه داروسازی سنتی دانشکده طب ایرانی مباحث تاریخ پزشکی در ایران، گیاهان دارویی، فرآورده های ترکیبی طبیعی و داروسازی سنتی را ارائه خواهد کرد.
دکتر زرگران، معاون بین الملل دانشکده طب ایرانی در راستای برگزاری این دوره آموزشی، از امضای تفاهم نامه مشترک برای ادامه همکاری های آموزشی و پژوهشی با آکادمیا خبر داد.
وی همچنین صادر نمودن طب ایرانی به عنوان مؤلفه علمی و فرهنگی ایران به کشورهای دیگر را جزو اولویت های دانشکده طب ایرانی عنوان کرد و یکی از مقاصد مهم این هدف را کشورهای اروپایی خواند.
در همین راستا دکتر زرگران، به همکاری های چند ساله موفق با آکادمی طب اروپایی اتریش اشاره کرد که تاکنون هر ساله یک تا دو برنامه آموزشی مشترک در ایران و اتریش را در پی داشته است و ابراز امیدواری کرد آکادمیا در یونان به دومین همکار مؤثر آموزش در کشورهای اروپایی برای طب ایرانی تبدیل شود.
خبرنگار: خاطره فهیمی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#