کد خبر: ٩٥٦٣٢/ ٠٨:٤٥ - چهارشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 96
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده داروسازی
ژورنال کلاب گروه زیست مواد دارویی در دانشکده داروسازی برگزار شد
ژورنال کلاب گروه زیست مواد دارویی با عنوان: پگیلاسیون فرگمنت آنتی بادی آنتی تائو و بررسی نیمه عمر آن با روش تصویر برداری SPECT-CT در دانشکده داروسازی برگزار شد.

 گالری عکس
به گزارش روابط عمومی دانشکده داروسازی، این جلسه با ارائه دکتر عصمت سجادی دستیار گروه  در حضور جمعی از اساتید و دانشجویان 19 آذر 98 برگزار شد.
دکتر سجادی گفت: بیماریهای نرودیجنراتیو یکی از چالش های پزشکی  در دنیای امروز هستند که سالانه هزینه هنگفتی بر جوامع  وارد می کنند. با تحقیقات گسترده ای که در این زمینه صورت گرفته دلیل تخریب نرون ها و مرگ سلول های مغزی تائوپاتی معرفی شده ، که آنتی بادی علیه آن ساخته شده است که می توان با نشاندارسازی آن برای تشخیص بیماری در مراحل اولیه از آن استفاد کرد، به این دلیل که آنتی بادی های مونوکلونال نشاندار با مواد رادیو اکتیو، نسل جدیدی از رادیوداروها  در تشخیص و درمان  بیماری ها می باشند.
هدف این پروژه رادیو نشاندار سازی فرگمنت  Single chain Fragment variable (scFv)  انسانی شده آنتی بادی آنتی تائو و انجام تصویربرداری SPECT است که میزان و شدت آسیب را در بیماران ضربه مغزی  شناسایی می کند، ضمن اینکه با پگیلاسیون این فرگمنت نیمه عمر دارو افزایش می یابد. امید است از طریق تصویربرداری بتوان نیاز فرد دچار آسیب مغزی شده را به عمل جراحی مشخص نمود و حتی میزان پیشرفت بیماری های نورودیجنراتیو مثل آلزایمر، پارکینسون ، سکته مغزی و ... را با این سامانه و روش تصویربرداری SPECT/CT تشخیص داد.
خبرنگار: مژگان یزدی
عکس: طهمورث رمضان زاده

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#