اخبار حاوی کلید واژه (لوپوس)


ندای تندرستی
مطالبه گری برای جامعه عاری از دخانیات؛ چرا و چگونه؟
به مناسبت هفته ملی بدون دخانیات از 25 تا 31 خرداد ماه 98 و با شعار؛ اجازه ندهید دخانیات نفس شما را بگیرد، ضمن آموزش مطالبه گری شهروندی در این مقاله، باید از مسئولان شهرمان بخواهیم با نظارت بیشتر بر اماکن عمومی، مانع مصرف دخانیات در این اماکن شوند و زمینه های ارتقای سلامت عمومی را بیشتر فراهم کنند.
 شنبه ١ تير ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ندای تندرستی
تغذیه دانش آموزان و پیشگیری از فشار خون بالا
حذف وعده های غذایی رفتاری رایج در نوجوانان است. مصرف چیپس و این فرآورده ها، به خصوص قبل از وعده های غذایی، به دلیل ایجاد سیری کاذب دانش آموزان را از خوردن غذاهای اصلی که باید مواد مغذی مورد نیاز رشد را تامین کنند، باز می دارد.
 شنبه ٢٥ خرداد ١٣٩٨ - نظرات : ١متن کامل >>
ندای تندرستی
نمک، عامل فشار خون بالا
فشارخون اصلی ترین عامل مرگ و میر در جهان است. مصرف زياد نمك از مهمترين عوامل فشارخون بالا و بروز بیماری های قلبی و عروقی است.
 شنبه ١٨ خرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ندای تندرستی
بخور و نخورها و کنترل فشارخون
پیاده روی در کاهش فشارخون و همچنین پیشگیری از ابتلا به آن بسیار موثر است. برای کنترل وزن و فشارخون خود، روزانه 30 دقیقه بصورت تُند پیاده روی کنید.
 يکشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ندای تندرستی
ورزش در ماه مبارک رمضان
تداوم ورزش، راهی مناسب برای سلامت و لذت بردن بیشتر از این ماه است. اگر فرد اصول تغذیه‌ای صحیح را رعایت کند، می‌تواند در کنار روزه‌داری به ورزشی منظم و ملایم نیز بپردازد و این‌گونه سلامت جسمی خود را تامین کند.
 شنبه ١١ خرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ندای تندرستی
توصیه های روزه داری و نحوه مصرف داروها در ماه مبارك رمضان
در زمان روزه داري هيچگاه وعده هاي داروي خود را خودسرانه حذف و یا به زمان دیگری موکول ننمایید. چه بسا اين عمل شما سبب اختلال در روند درمان می شود.
 سه شنبه ٧ خرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ندای تندرستی
فشارخون؛ قاتل خاموش (بخش دوم)
فشارخون از آن بیماری هایی نیست که بتوانید یک بار آن را درمان کنید و بعد با خیال آسوده پیِ کار و زندگی تان بروید. این بیماری برای همیشه نیاز به مراقبت و توجه دارد.
 شنبه ٤ خرداد ١٣٩٨ - نظرات : ١متن کامل >>
ندای تندرستی
بیماری فشار خون
فشار خون در اغلب موارد نشانه ي خاصي ندارد ولي در صورتي كه فشارخون درمان نشود به عروق و اعضاي حياتي بدن آسيب مي زند. به همين دليل معمولا به فشارخون قاتل خاموش گفته مي شود.
 چهارشنبه ١ خرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
نداي تندرستي
چگونه فشار خون را كنترل كنيم
ابتلا به فشارخون بالا، زماني تاييد مي‌شود كه فشار خون فرد چندين نوبت بالا باشد. اگر فشارخون بالا درمان نشود به قسمت هاي مهم بدن شما آسيب مي رساند،اين آسيب مي تواند باعث حمله قلبي ،سكته مغزي و نارسايي كليه شود.
 چهارشنبه ١ خرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ندای تندرستی
فشارخون؛ قاتل خاموش (بخش اول)
هر ساله 17 مه که مصادف با 27 اردیبهشت ماه است، روز جهانی فشارخون نامیده می‌شود. این روز به منظور افزایش آگاهی و پیشگیری از پرفشاری خون، تشخیص و کنترل آن است و امسال «فشار خون بالا» به عنوان موضوع این روز تعیین شده است.
 شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد