اخبار حاوی کلید واژه (مصرف نمک)


راهنمای سفر سالم برای زائران اربعین حسینی
عدم رعایت بهداشت فردی، بهداشت مواد غذایی و بهداشت محیط می تواند باعث ایجاد بیماری در طول سفر شده و آرامش شما و همراهانتان را بر هم بزند. بنابراین قبل از شروع سفر و ترک خانه، در خصوص بیماری های مختلفی که ممکن است در سفرتان در معرض آن قرار بگیرید و همچنین در مورد اقدامات پیشگیرانه مورد نیاز، با پزشک خود مشورت کنید.
 شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
پیشگیری از عارضه پای دیابتی/ 20 پند برای بیماران مبتلا به دیابت
در بیماری دیابت، گردش خونِ اندام ها مختل می شود؛ آسیب عروق و اعصاب ریز انتهای اندام ها باعث می­شود بافت انگشتان پا که بیشتر درمعرض فشارند، درمعرض زخم قرار گیرند و عفونت پیشرفت کند.
 شنبه ٢١ مهر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
خودمراقبتی تغذیه ای در دیابت/ 20 پند تغذیه ای برای بیماران مبتلا به دیابت
بعد از خوردن هر غذا، قند خونتان را اندازه بگیرید تا ببینید آن غذا چقدر قند خونتان را بالا برده، اگر این مقدار زیاد بود، آن غذا را از برنامه غذایی­تان حذف کنید.
 شنبه ١٤ مهر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
آشنایی با فعالیت های گروه خودیاری
یک برنامۀ خوبِ خودمراقبتی، همیشه گروهی دارد که باعث تاثیرگذاری بیشتر و موفقیت برنامه می شود. به همین خاطر است که برنامه های خوبِ خودمراقبتی، معمولاً یک جزء «تعامل گروهی» به ‌صورت گروه خودیاری دارند.
 يکشنبه ١ مهر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
بي خبري 6.5 ميليون ايراني از ابتلا به فشار خون بالا
معاون تحقيقات وزير بهداشت از بي خبري 6.5 ميليون ايراني از ابتلا به فشار خون بالا خبر داد و گفت: اين ميزان ناآگاهي مي تواند كشور را با تشديد بحران مرگ زودرس نيمي از ايرانيان مواجه كند.
 شنبه ١٧ شهريور ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
کوله پشتی سالم
استفاده از کوله پشتی های غیراستاندارد یا نحوه استفاده نادرست از آن، با درد و آسیبهایی مثل کمردرد، شانه درد، تغییردر شیوه صحیح راه رفتن، حتی تغییر در ضربان قلب و ... همراه است و با توجه به آنکه دانش آموزان در سنین رشد قرار دارند، هرگونه آسیبی می تواند اثرات دراز مدت بر سلامتی آنها داشته باشد.
 شنبه ١٠ شهريور ١٣٩٧ - نظرات : ١متن کامل >>
ندای تندرستی/ دانستنی هایی پیرامون داروهای تزریقی
تزریق دارو به طور مستقیم به جریان خون سیاهرگی است. همه داروها قابلیت تزریق داخل وریدی را ندارند و باید شرایط و ویژگی های خاصی از نظر استریل بودن و اندازه ذرات را داشته باشند.
 دوشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
آشنایی با التور (وبا)
وبا یک بیماری واگیردار عفونی است و در اثر سم تولید شده از این باکتری که در روده کوچک تکثیر میابد ظاهر می شود.
 دوشنبه ٨ مرداد ١٣٩٧ - نظرات : ١متن کامل >>
ندای تندرستی/ آمادگی خانواده در برابر مخاطرات طبیعی
خانواده ها باید سالی2 بار درباره خطرات طبیعی گفتگو کنند. هر خانواده حداقل یک کیف اضطراری داشته و آن را در دسترس قرار دهد.
 سه شنبه ٢ مرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
ندای تندرستی/ اختلال سازگاری
اختلال سازگاری دو نوع حاد و مزمن دارد که نوع حاد، کمتر از 6 ماه و در نوع مزمن، بیش از 6 ماه طول می کشد. در صورت ابتلا به این اختلال ممکن است فرد، اضطراب، افسردگی و حتی افکاری در مورد مرگ و خودکشی را تجربه کند.
 چهارشنبه ٢٠ تير ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد