کد خبر: ٦٣٧٢٠/ ١٣:٥٢ - دوشنبه ١٠ آبان ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 830
چاپ
ارسال به دوست
گروه خبری RSS, موسسه ملي تحقيقات سلامت
جلسه اعضای ستاد اجرایی طرح تحول نظام سلامت دانشگاه برگزار شد
با حضور رییس دانشگاه، جلسه مشترک اعضای ستاد اجرایی طرح تحول نظام سلامت و کمیته هتلینگ برگزار شد.

گالری عکس
این جلسه روز دوشنبه 10 مهر 95 در ساختمان مرکزی دانشگاه با حضور رییس دانشگاه، معاونین درمان و توسعه دانشگاه، اعضای ستاد اجرایی طرح تحول نظام سلامت و اعضای کمیته هتلینگ برگزار شد.
دکتر مؤمنی سرپرست دبیرخانه طرح تحول نظام سلامت با اشاره به دستور جلسه گفت: در خصوص پیوند مغز استخوان قرار بود طبق مصوبه هیئت محترم وزیران، هزینه‌های عمل از سوی سازمان‌های بیمه‌گر و هیئت‌امنای ارزی پوشش داده شود، ولی متأسفانه اداره کل بیمه سلامت استان تهران اظهار می‌دارد هنوز این مصوبه جهت اجرا به ما اعلام‌نشده است. شایان‌ذکر است طبق دستورالعمل موجود k 1700 از هر پیوند مغز استخوان معادل 157 میلیون و هشتاد هزار ریال در تعهد سازمان بیمه‌گر هست. منابعی هم که از هیئت‌امنای ارزی تأمین می‌شود، صرف دارو و تجهیزات این بیماران می‌شود و به‌علاوه در مورد هزینه‌های مازاد نیز منابعی از سوی وزارت متبوع دیده نشده است.
وی در موردمحاسبه کارکرد پزشکان در بخش‌های پاراکلینیک بر اساس جزء حرفه‌ای و نامه وزارت متبوع دراین‌باره توضیحاتی داد و در ادامه افزود: با توجه به درخواست‌های بیمارستان‌های امام خمینی (ره)، فارابی، سینا و شریعتی از محل هتلینگ، اولویت‌های ارتقای هتلینگ به ترتیب شامل تکمیل فضاهای اقامتی بیمار شامل بخش‌های بستری عادی، اورژانس و بخش‌های ویژه و در مرحله بعد، بازسازی اتاق عمل است. اختصاص منابع در اولویت دوم منوط به این است که اولویت اول برنامه تحقق‌یافته باشد.
دکتر جعفریان رییس دانشگاه در خصوص مشکلات پذیرش اسناد بیمارستانی توسط اداره رسیدگی به اسناد پزشکی اداره کل بیمه سلامت که بنا به بررسی معاونت درمان دانشگاه به دلیل عدم ارائه اسناد سرپایی مکانیزه توسط برخی بیمارستان‌ها به وجود آمده است گفت: در این مورد بیمارستان‌ها باید طبق دستور وزارت متبوع اقدام کنند.
وی همچنین از معاونت درمان خواست تا هم در مورد پوشش هزینه‌های پیوند مغز استخوان با وزارت متبوع مکاتبه و هم پرداخت حق مقیمی و مابه‌التفاوت ویزیت در مراکز دانشگاهی را بررسی کنند.
دکتر جعفریان با توجه به درخواست برخی مراکز برای بازسازی آسانسور گفت: این اتفاق باید با رعایت استانداردهای دفتر فنی دانشگاه و اخذ گواهی استاندارد برای آسانسورها از سوی مراکز دانشگاهی تابعه انجام شود.
وی همچنین برای رفع پاره مشکلات مربوط به تحویل خون و فرآورده‌های خونی توسط سازمان انتقال خون به بیمارستان‌ها از معاونت درمان خواست تا با مسئولین سازمان انتقال خون مذاکره‌ای داشته باشند.
در پایان دکتر علی پور معاون درمان دانشگاه گزارشی در خصوص اصلاحات مربوط به گروه‌های مقیمی در بیمارستان‌های تابعه ارائه کرد و اعضا در خصوص کاهش برخی از این تخصص‌ها بر اساس شرایط هر یک از مراکز تصمیم‌گیری کردند.
خبر و عکس: باهو 

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#