کد خبر: ٦٣٧٩١/ ١٤:٠٥ - چهارشنبه ١٢ آبان ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 1160
چاپ
ارسال به دوست
موسسه ملي تحقيقات سلامت
در راستای اجرایی کردن اهداف اقتصاد مقاومتی در حوزه‌ی سلامت
نشست خبری دومین همایش و فن بازار ملی سلامت برگزار شد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، پیش از برگزاری دومین همایش وفن‌بازار ملی سلامت از پشتیبانی مالی 75 درصدی دستگاه‌هایی که برای خریداری محصولات تولید داخل اقدام کنند، خبر داد.

در کنفرانس مطبوعاتی دومین همایش و فن بازار ملی سلامت که روز سه شنبه 11 آبان سال 95 در سالن شورای ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد، دکتر علی جعفریان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، برگزاری دومین همایش و فن‌بازار ملی سلامت را حاصل تلاش یک ‌ساله معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه دانست و از تولید محصولات جدید در 5 مرکز رشد و 40 شرکت مستقر در دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر داد.
دکتر جعفریان پایه گذاری 40 شرکت دانش‌بنیان در بخش سلامت و معرفی این شرکت‌ها به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را گام بلند دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان دانشگاهی در رده دانشگاه‌های نسل سوم دانست و اظهار امیدواری کرد تا با حضور فعال در این حوزه، این روند به طور مستمر ادامه پیدا کند.
وی محصولات و تجهیزات تولید داخل را با کیفیت خواند و با اشاره به جوان بودن چرخه‌ی فناوری در ایران، پشتیبانی مالی برای به بلوغ رساندن این چرخه را لازم و ضروری دانست.
در ادامه این نشست، دکتر بابک نگاهداری رئیس دبیرخانه دائمی فن بازار ملی سلامت از انعقاد 53 تفاهم نامه شامل خرید 150 محصول داخلی بین خریداران و سازمان‌های کارفرمایی خبر داد و افزود: برگزاری خوشه‌بازارهای تخصصی تا پایان زمان برگزاری دو روزه همایش ادامه خواهد داشت و انتظار داریم تعداد این تفاهم‌نامه‌ها به میزان قابل توجهی افزایش یابد.
وی با اشاره به این نکته که با پایان زمان دو روزه فن‌بازار، چرخه‌ی حمایت از تولیدات داخلی متوقف نخواهد شد گفت: راه‌اندازی فن‌بازار مجازی در دبیرخانه دائمی فن‌بازار سلامت، یک حرکت مستمر برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی است.
دکتر رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، به فعالیت خوب صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره کرد و از تسهیلات بانکی هشت هزار میلیارد ریالی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.
دکتر ملک زاده تعداد بالایی از  آمار 2 هزار شرکت دانش‌بنیان فعال در کشور را شرکت‌های فعال در حوزه سلامت دانست و گردش مالی این شرکت‌ها را در حدود سه هزار میلیارد ریال خواند.
وی حوزه سلامت را یک بازار بزرگ با گردش مالی چهارصد هزار میلیارد ریالی خواند که بخش عمده‌ی آن در اختیار دیگر کشور‌‌ها است و مصوبه شورای عالی فناوری برای ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان بخش دارو و تجهیزات پزشکی را در راستای فرصت‌سازی برای فناوران بخش سلامت جهت در اختیار گرفتن سهمی از این بازار دانست.
توضیح این که دومین همایش و فن‌بازار ملی سلامت روزهای 16 و 17 آبان‌ ماه با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان، سازمان‌های کارفرمایی و دانشجویان علوم پزشکی در سالن نمایشگاهی حجاب برگزار خواهد شد.

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#