کد خبر: ٧٨٠٧٩/ ١٨:٥٠ - يکشنبه ١٠ تير ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 4238
چاپ
ارسال به دوست
حوزه ریاست, گروه خبری RSS
دکتر کریمی: باید نگاه‌ها در بیمارستان از ساخت‌وساز به نیروی انسانی تغییر کند
مراسم تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید بیمارستان سینا برگزار شد
رییس دانشگاه در مراسمی با اعطای لوح از 15 سال تلاش ارزشمند دکتر پورمند قدردانی و حکم انتصاب دکتر طالب پور رییس جدید بیمارستان را ابلاغ کرد.

گالري عکس
در مراسم تکریم دکتر غلامرضا پورمند، رییس پیشین و معارفه دکتر محمد طالب‌پور، رییس جدید بیمارستان سینا که روز یکشنبه 10 تیر 97 در مرکز همایش‌های بیمارستان سینا برگزار شد، دکتر ظفرقندی، مدیر گروه جراحی دانشگاه، با اشاره به قدمت بیمارستان سینا به‌عنوان قدیمی‌ترین بیمارستان آموزشی کشور گفت: دکتر کریمی و همه دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شدند از بیمارستان سینا خاطره‌های بسیاری دارند و بیمارستان سینا در طول این سال‌ها همواره بخشی از مسئولیت دانشگاه را به‌عنوان نماد آموزش عالی کشور بردوش داشته و به انجام این وظایف افتخار می‌کند.

بیمارستان سینا و نقش آن در پیشبرد اهداف دانشگاه
وی ضمن قدردانی از تلاش‌های دکتر پورمند گفت: به نمایندگی از همکاران قدیمی، اساتید عزیز، پرستاران، کارکنان و دستیاران شریف و پرتلاش بیمارستان سینا از زحمات مؤثر و خالصانه دکتر پورمند تشکر می‌کنم. کار اجرایی و ایجاد رشته‌های جدید و پیشرفت و نوآوری در آن، کار بسیار سختی است که دکتر پورمند به‌خوبی از عهده آن برآمدند.
دکتر ظفرقندی با آرزوی موفقیت برای دکتر طالب پور در پذیرش مسئولیت جدید گفت: دکتر طالب پور با ایجاد دوره فلوشیپ لاپاراسکوپی نوآوری کردند و درحال حاضر بیمارستان سینا محوریت آن را در دانشگاه برعهده دارد. امیدوارم ایشان نیز با تأسی از آموزه‌های حضرت علی (ع) برای حل مشکلات محرومین و بیماران تلاش کنند و همه کمک کنیم بیمارستان سینا همانند گذشته به پیشرفت خود ادامه دهد.

ادای دین دکتر پورمند به بیمارستان سینا

سپس دکتر پورمند رییس پیشین بیمارستان سینا ضمن قدردانی از رییس دانشگاه گفت: دکتر طالب پور از امت بیمارستان سیناست و سالیان متمادی است که با زوایای مختلف بیمارستان مأنوس است.
دکتر پورمند با اشاره به خلاصه‌ای از عملکرد بیمارستان سینا در این 15 سال گفت: بیمارستان سینا یا مریض‌خانه دولتی  بیش از 70 سال(از زمان تأسیس دانشکده پزشکی در سال 1313) قدمت دارد و با استناد به تاریخ طب و طبابت 151 سال از عمر آن می‌گذرد که اکنون به این شکوفایی رسیده است.
وی با اشاره به توسعه‌های جدید در بخش‌ها و رشته‌های مختلف ارتوپدی، اورژانس، بیهوشی، داخلی، نورولوژی، جراحی‌های اعصاب، عمومی و عروق، قلب، انکولوژی، فک و صورت و... گفت: زمانی آرزوی این بیمارستان به‌کارگیری بسیاری از روش‌های نوین  و ایجاد رشته‌ها و بخش‌ها جدید بود که با تلاش همه همکاران به حقیقت تبدیل شد.
دکتر پورمند در پایان سخنان خود با اشاره به پیشرفت‌های آموزشی و پژوهشی بیمارستان سینا و گوشه‌ای از دستاوردها و موفقیت‌های آن گفت: خدایا آنچه سینا به من داد تاکنون نتوانستم پاسخگو باشم به من صبری عطا کن تا شاید بتوانم بار دین خود را کاهش دهم.

استانداردسازی، برنامه پیش روی بیمارستان سینا

پس‌ازآن دکتر طالب پور ضمن قدردانی از تلاش‌های دکتر پورمند در طول این سال‌ها گفت: این مراسم به‌نوعی تجلیل و تکریم از تلاش‌ها و فداکارهای دکتر پورمند است که بیمارستان  را رشد و ارتقا بخشیدند و ما را به‌افتخار سینای جدید نائل کردند.
وی بابیان اینکه بیمارستان سینا دارای اساتیدی است که اگر نام قهرمان بر آنان نگذاریم شاید دور از انصاف باشد افزود:  اساتید این بیمارستان با تلاش شبانه‌روزی کارهای جدیدی را که شاید کسی تصور نمی‌کرد در ایران و خاورمیانه اتفاق بی افتد در اینجا راه‌اندازی کردند.
دکتر طالب پور تصریح کرد: روی خوش پرستاران این بیمارستان،  باعث آرامش و رفاه نسبی بیماران است و این جو صمیمی که توسط بزرگان این بیمارستان ایجادشده؛ امروز به جوانان ترهای این مرکز تسری می‌یابد. مدیر، کارکنان اداری و خدماتی این بیمارستان نیز با تمام وجود و با ایثار و پیگیری‌های شبانه‌روزی خود برای ارتقا سینا تلاش می‌کنند و من افتخار می‌کنم که با حسن نظر رییس دانشگاه می‌توانم در خدمت این مجموعه بزرگ باشم.
رییس جدید بیمارستان سینا مهم‌ترین برنامه خود را استانداردسازی این بیمارستان عنوان کرد و گفت: پس از تلاش‌ها و مجاهدت‌های دکتر پورمند اگر بخواهم برنامه‌ای را برای ادامه این ارتقا پیشنهاد دهم؛ استانداردسازی بیمارستان است. البته تاکنون تلاش‌های بسیاری در این زمینه شده اما هنوز جای کار بسیاری وجود دارد که امیدوارم با کمک اساتید و کارکنان بیمارستان سینا و حمایت‌های هیات رئیسه دانشگاه بتوانیم در این مسیر قدم برداریم.

آینده ای روشن، برای نیروهای جوان دانشگاه
در ادامه دکتر کریمی رییس دانشگاه با اشاره به خاطرات خود از بیمارستان سینا گفت:  با توجه به اینکه نزدیک به 44 سال است که در این دانشگاه هستم تا امروز دانشگاه را خانه خود می‌دانستم ولی اکنون با حضور در بیمارستان سینا بیشتر از دانشگاه احساس می‌کنم که در خانه خودم هستم به این دلیل که در روزهای اول دانشجویی اولین suture (بخیه‌زنی) را در درمانگاه بیمارستان سینا یاد گرفتم.
 وی بابیان اینکه آشنایی من با دکتر پورمند نیز  به آن دوران بازمی‌گردد افزود: بیش از چهل سال است که از این دوستی، صمیمت و رفاقت خارج از روال  مسئولیتی می‌گذرد. اگر از حدود سال 1353 تاکنون با این بیمارستان آشنا نبودم شاید نمی‌توانستم تحول آن را بپذیرم اما به‌خوبی به یاد دارم که در آن زمان ساختمان این بیمارستان، به دلیل فرسودگی و قدمت زیاد تخریب شد و به ماشین یکی از اساتید آسیب زد. در طول این سال‌ها نیز افراد بسیاری تلاش کردند تا این بیمارستان به این جایگاه برسد.
دکتر کریمی با قدردانی از تلاش‌های دکتر پورمند گفت:  احساس دکتر پورمند برای من که نزدیک به 21 سال در سه بیمارستان مختلف مسئولیت اداره و راه‌اندازی داشتم کاملاً ملموس و آشناست و به‌خوبی می‌دانم که ایشان چه زحماتی را متقبل شدند و چقدر تلاش کردند. قطعاً دکتر پورمند این کارها را برای خوشایند کسی انجام نداده و فقط برای رضای خدا و دل خودش تلاش کرده است. انشاء الله اجر و پاداش آن را  نیز از خدا دریافت می‌کند.
رییس دانشگاه در پاسخ به دلیل جابه‌جایی رییس بیمارستان سینا گفت: ممکن است این سؤال پیش بیاید که اگر دکتر پورمند خوب است پس چرا از این مسئولیت جابه‌جا می‌شود؟ در پاسخ می‌گویم دکتر پورمند بسیار تلاش کردند و اکنون باید اجازه دهیم راه برای جوان‌ترها باز شود.
وی افزود: البته دکتر پورمند مانند یک جوان انگیزه و انرژی لازم را دارد ولی فکر می‌کنم که باید جوان‌ترها وارد عرصه شوند و کار کنند. بشخصه به‌عنوان مسئول دانشگاه، همکارانی را انتخاب کردم که همگی در آینده پتانسیل رییس دانشگاه شدن را دارند و فکر می‌کنم همه مسئولان دانشگاه علاوه بر اداره روزمره کارشان در معاونت‌ها، بیمارستان‌ها و دانشکده‌ها باید به فکر آینده نیز دانشگاه باشند.
دکتر کریمی با تأکید بر نیروسازی و میدان دادن به جوانان گفت: باید کاری کنیم در 15 و 16 سال آینده دانشگاه از نیروی انسانی خالی نشود. همیشه روش مدیریتی‌ام این‌گونه بوده، افرادی که مسئولیت قبول می‌کنند اختیار کامل داشته باشند و خودشان تصمیم بگیرند و پاسخگو باشند. با کمک  این روش آن‌ها آماده می‌شوند پست‌های مختلف دانشگاه را برعهده بگیرند.
وی افزود: اگر امروز هریک از ما بخواهد مسئولیتش را به فرد دیگری واگذار کند و نتواند حداقل سه نفر را به‌عنوان جایگزین معرفی کند یک نقطه‌ضعف مدیریتی محسوب می‌شود.
رییس دانشگاه تصریح کرد: دکتر پورمند از دوستان خوب من است و نسبت به ایشان ارادت قلبی دارم به همین دلیل معتقدم اگر هنوز هم بخواهند ساعت 2-3 نیمه‌شب برای پاسخ به یک سؤال به ایشان تلفن بزنند و از خواب بیدارش کنند در حقشان ظلم شده است. درحالی‌که نیروهای جوان‌تر هستند و حتی اگر شب‌ها در بیمارستان بمانند اتفاقی نمی‌افتد. همان‌طور که ما در جوانی این دوران را گذراندیم و خیلی از مسئولیت‌ها را قبول کردیم بدون آنکه خم به ابرو بیاوریم.
دکتر کریمی بابیان اینکه راه‌اندازی یک بیمارستان را به‌خوبی درک می‌کنم و بر همین اساس از دکتر پورمند تشکر می‌نمایم افزود: وقتی علیرغم میل باطنی‌ام و به اصرار دکتر ظفرقندی و با تفأل به حافظ، مسئولیت مرکز قلب را پذیرفتم، پس از 16 سال برای ایشان دعا کردم که این موقعیت را در اختیارم گذاشتند که بتوانم مرکزی را ایجاد کنم که امروز مایه افتخار کشور است.
رییس دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود چند نکته را به دکتر طالب پور توصیه کرد و گفت: ساخت‌وساز در بیمارستان ارزشمند است ولی آنچه برای بیمارستان ارزش می‌آفریند و موجب درخشش نام بیمارستان سینا می‌شود نیروی انسانی است. لذا توصیه من به رییس بیمارستان سینا است که نیروی انسانی در همه سطوح شامل هیات علمی، دانشجویان، پرستاران و کارکنان و نگهبانانی که 24 ساعته می‌ایستند و از بیمارستان محافظت می‌کنند تا نیروی که در زیرزمین بیمارستان خدمت می‌کند و شاید شما فرصت نکنید در طول دوران مدیریتی خود به آن‌ها سربزنید مهم‌ترین سرمایه بیمارستان هستند و باید درجه نخست اولویت‌ها قرار گیرند.
وی افزود: رضایتمندی بیماران زمانی حاصل می‌شود که نیروی انسانی شما برای کار در این بیمارستان رضایت داشته باشد. بنابراین در  دوران مدیریتی خود که مشخص نیست چند سال به طول می‌انجامد، رضایت کارکنان بیمارستان را جلب کنید. همان‌طور که سیاست دانشگاه این است که بتواند رضایت کارکنان رده‌های مختلف را جلب کند.
دکتر کریمی با اشاره به شرایط سیاسی کشور گفت: اکنون‌که شرایط متفاوت از گذشته است و هیچ‌چیز قابل پیش‌بینی نیست برای پرداخت حقوق، کارانه و رفع مسائل تجهیزات و دارو و... باید وقت بیشتری را  صرف کنید.
رییس دانشگاه در خصوص نحوه اداره بیمارستان نیز تأکید کرد: خوشبختانه بیمارستان سینا ساخت‌وساز بی‌رویه نداشته و ظاهر آن حفظ‌شده است. امیدوارم در آینده نیز ساخت‌وساز جدیدی را  خارج از نقشه جامع بیمارستان شروع نکنید و اگر در نظر دارید فضای فیزیکی جدیدی ایجاد کنید باید براساس نقشه جامع بیمارستان باشد.
در پایان مراسم نیز هدایایی از سوی رییس دانشگاه و همکاران بیمارستان سینا به دکتر پورمند اهدا شد.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: سید میثم عطری


انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1397/04/12 10:3
0
0
تاریخ به ما ثابت کرده تلاشهای خالصانه برای رضای خدا در یادها و خاطره ها می ماند ،چه بخواهیم وچه نخواهیم. لذا همگی تلاشهای اساتید بزرگ دانشگاه را قدر می دانیم.تبریک به آقای دکتر پورمند برای سالها تلاش موثر و کارامد و آرزوی توفیق برای آقای دکتر طالب پور. دکتر محقق
کاربر مهمان
1397/04/11 17:39
0
0
هر مدیر یا رئیسی وقتی با انبوه مشکلات مواجه میشود، بر اساس اولویت بندی خود مشغول حل مشکلات میشود. برای تغییر این اولویت ها لازم است هر چند وقت رئیس و مدیر مجموعه تغییر کند تا اداره مجموعه به عدالت نزدیک تر شود. شاید بهتر باشد احکام ریاست و مدیریت برای مدت مشخصی صادر شوند تا امکان تغییراتی از این دست آسان تر فراهم گردد.
کاربر مهمان
1397/04/11 11:16
0
0
اساتید گرانقدری چون اقای دکتر پورمند ارزشمندترین ثروتهای دانشگاه تهران هستند.امیدواریم دانشگاه از وجودشان بهره بیشتری بگیرد.ریاست ایشان در بیمارستان سینا نعمت و شانس بزرگی برای این بیمارستان بود.واقعا از تلاشها و مدیریت بینظیرشون ممنونیم
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد