کد خبر: ٧١١٢٨/ ١٠:١٧ - دوشنبه ١٧ مهر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 1530
چاپ
ارسال به دوست
گفت‌وگو با برگزیدگان سومین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا
پور ابراهیم: در جشنواره به‌گونه‌ای عمل شود که برگزیده شدن یا برگزیده نشدن، معنای برنده شدن و بازنده شدن به خود نگیرد
برگزیده سومین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا، تأکید کرد یک دانشجو باید هدفی بسیار بزرگ‌تر در سر بپروراند و تلاش خود را در جهت رشد دانش و تخصص به کار بگیرد تا بتواند برای کشور و دنیای خود مثمر ثمر باشد.

دانشگاه علوم پزشکی تهران به‌منظور حمایت و تشویق فعالیت‌های ارزشمند دانشجویان، چهارمین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا را با شعار دانشجو، نشاط، تعالی و آرمان‌گرایی 14 آذر 96 برگزار خواهد کرد.
این جشنواره صرفاً برای دانشجویان ایرانی و بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود و دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای عمومی، دکترای تخصصی، دستیاری و فلوشیپ می‌توانند با ارائه مستندات خود در محورهای مختلف آن شرکت کنند.
مهلت ثبت‌نام و ارسال مدارک تا روز شنبه 22 مهر 96 تمدید شد.
برای آشنایی بیشتر دانشجویان با این جشنواره، با برگزیدگان سومین دوره به گفتگو پرداختیم که در ادامه می‌خوانید:
 
بیوگرافی مختصری از خود بیان کنید.
منصور پور ابراهیم هستم. دوره کارشناسی را در دانشگاه ارومیه در رشته اصلاح نباتات به اتمام رساندم. مقطع کارشناسی ارشد را در دانشگاه تهران و رشته بیوتکنولوژی گیاهی تحت راهنمایی آقای دکتر منصور امیدی گذراندم. سپس برای گذراندن مقطع دکترای تخصصی (PhD) وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شدم و در حال حاضر در رشته بیوتکنولوژی پزشکی مشغول انجام پایان‌نامه خود تحت راهنمایی خانم دکتر لادن تیموری طولابی هستم.

در چه حوزه ایی سال گذشته حائز رتبه شده‌اید.

بخش آموزشی

چه عواملی در موفقیت شما نقش داشته اند.

ابتدا از خداوند مهربان بسیار سپاسگزارم چراکه لطف خداوند در همه شرایط شامل حال من بوده است. سپس باید از زحمات پدر و مادرم و نیز همسر مهربانم تشکر کنم که همواره دلسوز و پشتیبان من بوده‌اند. ازنظر من تلاش برای رسیدن به هدف یعنی خود موفقیت، فارغ از هر نتیجه‌ای که ممکن است پیش بیاید. البته ناگفته نماند که تاکنون برای من پیش نیامده است که نهایت تلاشم را برای هدفی به کار بگیرم و نتیجه آن را از خداوند نگیرم. منظور بنده این نیست که تمام هدف یک دانشجو باید برگزیده شدن در جشنواره‌هایی مانند ابن‌سینا باشد، بلکه یک دانشجو باید هدفی بسیار بزرگ‌تر در سر بپروراند و آن اینکه نهایت تلاش خود را در جهت رشد دانش و تخصص خود به کار بگیرد تا بتواند برای کشور و دنیای خود مثمر ثمر باشد. به عقیده بنده زمانی تلاش هرکسی نتیجه ایده آلی می‌دهد که با اهداف زیاد و دور از دسترس ذهن خود را آشفته نکند و باور داشته باشد که با صبوری و پشتکار درنهایت می‌توان به تمام اهداف خود جامه عمل پوشانید.

از مسئولین دانشگاه انتظار دارید چه‌کاری انجام دهند تا دانش جویان برای شرکت در این‌گونه جشنواره‌ها ترغیب شوند؟
به نظر بنده باید از تمام شرکت‌کنندگان این جشنواره به نحوی تقدیر به عمل آید، چراکه کسی که در این جشنواره شرکت می‌کند ظرفیتی در خود دیده است که باید ارج نهاده شود و ممکن است در صورت برگزیده نشدن در جشنواره این حس خودباوری تبدیل به سرخوردگی شود. همچنین در روند برگزاری جشنواره به‌گونه‌ای عمل شود که برگزیده شدن و یا برگزیده نشدن معنای برنده شدن و بازنده شدن به خود نگیرد، چراکه قطعاً دانشجویان بسیار موفقی هستند که به هر دلیلی ممکن است در این‌گونه جشنواره‌ها برگزیده نشوند و این به معنای پایین بودن سطح توانایی آن‌ها نیست.

آیا از جشنواره و نحوه‌ی برگزاری آن در سال‌های گذشته راضی بوده‌اید؟ چه پیشنهادی برای بهتر برگزار شدن آن در سال‌های آتی دارید؟
بله خوشبختانه ضعف‌های این جشنواره به‌سرعت برطرف می‌شوند و این نشان از اهمیت ویژه این جشنواره از دید مسئولین محترم دانشگاه دارد. پیشنهاد می‌کنم خصوصاً در بحث داوری بخش‌های آموزشی و پژوهشی به کیفیت سوابق ارائه‌شده توجه ویژه‌ای شود تا به‌تناسب آن در بلندمدت شاهد ارتقای کیفی سطح آموزش و پژوهش باشیم.
بسیار سپاسگزارم.

خبر: مقدم

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • برگزیده سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا
  • منصور پورابراهیم
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/07/19 13:13
0
0
ضمن تبریک به دانشجوی عزیز نکته تعجب برانگیز این است که چگونه ایشان که لیسانس شان در حوزه مهندسی کشاورزی و اصلاح نباتات بوده و نیز فوق لیسانس شان، توانسته اند وارد دکتری بیوتکنولوژی پزشکی شوند. بهرحال سرمایه این کشور سالها صرف تحصیل ایشان در زیرگروه مهندسی کشاورزی شده که در دکتری علوم پزشکی بکار نخواهد آمد. در اینکه جوانان ما نخبه و سخت کوش هستند تردیدی نیست ولی سیستمی که بتواند یک مهندس کشاورزی را در مقطع دکتری وارد یک رشته زیرگروه پزشکی کند نیاز به بازنگری و اصلاح در آزمون ورودی خود دارد.
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد