کد خبر: ٧٥٩٦٣/ ٠٧:٣٢ - يکشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1861
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
بازدید معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه از 3 مرکز تحقیقاتی بیمارستان مرکز طبی کودکان
در بازدید از سه مرکز تحقیقات بیماری عفونی، رشد و تکامل و ارولوژي اطفال و طب بازساختی مرکز طبی کودکان، مشکلات و چالش‌های موجود موردبررسی قرار گرفت و بر رفع هر چه سریع‌تر موانع تأکید شد.

گالری عکس
دکتر صحراییان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه با همراهی دکتر حسن‌پور، مدیر امور عمومی معاونت و دکتر نیک فر مدیر امور پژوهش دانشگاه در بازدید از 3 مرکز تحقیقاتی در مرکز طبی کودکان که ظهر شنبه 1 اردیبهشت 97 انجام شد فعالیت‌های آن‌ها را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی اطفال به ریاست دکتر ممیشی، جزء یکی از مراکز تحقیقاتی خوب دانشگاه است که علاوه بر طرح‌های تحقیقاتی و فعالیت‌های پژوهشی که در آن انجام می‌گیرد درزمینهٔ فناوری نیز طرح‌های ارزشمندی ارائه داده و به‌عنوان یکی از مراکز بالینی دانشگاه عملکرد مناسبی را تا به امروز داشته و جزو مراکزی است که باوجود بودجه‌های کم، موفقیت‌های خوبی را کسب نموده است.
وی ادامه داد: مرکز تحقیقات رشد و تکامل، به ریاست دکتر ربانی نیز یکی از مراکزی است که حرکت در مرز دانش و ارائه خدمات درمانی را در کنار هم دارد و از مهم‌ترین نقاط قوت این مرکز است. راه‌اندازی سیستم‌هایی که علاوه بر تحقیقات، خدمات درمانی و تشخیصی را هم برای بیماران ارائه می‌دهند.
دکتر صحراییان، مرکز تحقیقات ارولوژي اطفال و طب بازساختی را نیز یکی از مهم‌ترین مراکز تحقیقاتی دانشگاه خواند و افزود: این مرکز به ریاست دکتر کجباف زاده، یکی دیگر از مراکز بسیار خوب دانشگاه است که کارهای experimental و آزمایشگاهی ارزشمندی انجام می‌دهد که می‌تواند در آینده پزشکی نقش بسزایی داشته باشد و درزمینهٔ ترمیم بافت، کمک‌های فراوانی کند. مدل‌های حیوانی و بازسازی‌شده و بازسازی بافت‌ها در این مرکز بسیار جالب و دیدنی بود.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، گفت: نکته مهمی که در هر سه مرکز قابل‌توجه بود ظرفیت نیروی انسانی توانمند، ماهر، به‌روز و علاقه‌مند به پژوهش است که نقطه قوت هر سه مرکز محسوب می‌شود.
دکتر صحراییان ادامه داد: بدون شک همت بالا، تلاش و پیگیری مستمر محققان این مراکز در جهت اعتلای دانش و فناوری در کشور عزیزمان موجب غلبه بر بسیاری از کاستی‌ها و کمبود منابع موجود می‌شود. عشق به تحقیق در مرزهای دانش در چهرهای محققان جوان و باتجربه این مراکز نویدبخش آینده‌ای روشن‌تر برای دانشگاه است.
وی با تأکید بر اینکه، افتخارات بشمار این مراکز برای کشور باید موردتوجه قرار گیرد و ظرفیت‌های موجود در آن‌ها تقویت شود، تصریح کرد: احترام به پژوهشگران که برای تحقیقات از دل‌وجان خود مایه می‌گذارند و پیشگیری از بی‌اعتنایی و برخوردهای نامناسب، می‌تواند موجب دلگرمی مجموعه محققان دانشگاه شود.
دکتر صحراییان اظهار کرد: قطعاً مشکلات بسیار زیاد است و حل تمامی آن‌ها برای دانشگاه امکان‌پذیر نیست ولی برداشتن یک یا دو مانع موجب رضایتمندی محققین می‌شود. همین‌که محققین بدانند ما در کنار آن‌ها هستیم و برای از بین بردن مشکلات تلاش می‌کنیم دلگرمی است تا راه را سریع‌تر طی کنند.
وی در پایان ضمن بیان اینکه این بازدیدها به‌منظور تشکر و قدردانی از پژوهشگران دانشگاه نیز انجام می‌گیرد، خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانیم از تمامی مراکز تحقیقاتی بازدید کنیم و از نزدیک در جریان مشکلات آن‌ها قرار گیریم و جلساتی را برای رفع موانع موجود برگزار کنیم.
توضیح اینکه هر یک از روسای این سه مرکز در ابتدای بازدید، به بیان پیشینه ایی از تأسیس و راه‌اندازی مراکز خود پرداختند و گزارشی از عملکرد مراکز خود در حوزه‌های پژوهشی و آموزشی ارائه دادند و با برشمردن پتانسیل‌های موجود ازجمله برخورداری از سرمایه‌های ارزشمند انسانی به بعضی چالش‌های مهم من‌جمله فضای فیزیکی این مراکز اشاره کردند.

خبر: مقدم
عکس: یوسفی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد