کد خبر: ٧٧٨٤٧/ ١٣:٢٨ - يکشنبه ٣ تير ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1661
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
کارگاه آموزشی بررسي تخلفات اداری در دانشگاه برگزار شد
دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات دانشگاه، به‌منظور ارتقاي سطح آگاهی علمی کارکنان حوزه بازرسی کارگاه آموزشی فراوانی تخلفات اداری را برگزار کرد.

گالری عکس
اين کارگاه آموزشی صبح یکشنبه 3 تیرماه 97 در سالن G6 ستاد مرکزی دانشگاه با حضور مسئولان اداری و مالی مراکز مختلف دانشگاه و همچنین نمایندگانی از کلان منطقه ده آمایشی که شامل دانشگاه‌های شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه شاهد، دانشگاه علوم پزشکی ارتش و دانشگاه توان‌بخشی و بهزیستی برگزار شد.
دکتر پیمانه گوران، مدیر داخلی دفتر بازرسی دانشگاه در حاشیه این کارگاه آموزشی گفت: این دفتر به‌منظور ارتقا سطح آگاهی علمی کارکنان دانشگاه اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی درزمینهٔ تخلفات اداری و بررسی شکایات این حوزه می‌کند تا زمینه آشنایی مدیران و کارکنان را با قوانین اداری مهیا کند.
دکتر گوران پیشگیری از فساد و تخلفات را در بحث سلامت اداری، مهم دانست و افزود: همیشه ارتکاب تخلف قابل‌تصور است که بخشی از آن ممکن است به دلیل ناآگاهی و اطلاع نداشتن از قوانین یا عدم دریافت آموزش‌های لازم باشد.
توضیح اینکه، در این جلسه آموزشی، استاد محسن عمرانی معاون دیوان محاسبات اداری در سخنانی گفت: اصل فعالیت در حوزه کار دولتی بر منع است. یک کارمند دولت، باید از ابتدای کار خود این اصل را در نظر داشته باشد مگر اینکه قانون اجازه کاری را به او بدهد در غیر این صورت در کار اداری انحراف صورت خواهد گرفت.
وی بابیان اینکه، کارمند علاوه بر شرح وظایف کارمندی تکالیف قانونی هم دارد، تصریح کرد: هیچ پست اداری، تکلیف قانونی نیست بدین معنی که اجباری در قبول پست وجود ندارد و اگر کارمند قبول کند باید بتواند وظایف مربوط به پست خود را به نحو احسن انجام دهد.
استاد عمرانی، مسئولیت اداری، کیفری و مدنی را ازجمله وظایف کارکنان خواند و تخلفات را منجر به ورود ضرر و زیان به بیت‌المال دانست و بر سوءاستفاده نکردن، تصمیمات و خرج نادرست در سیستم اداری تأکید کرد.
قابل‌ذکر این‌که این جلسات در دو محور آشنایی با سازمان‌های نظارتی و گزارش‌نویسی در بازرسی تاکنون برگزارشده است.


خبر: مقدم
عکس: جمشید ربیعی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد