کد خبر: ٨٠٠٠٣/ ١٢:٢٤ - دوشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 2354
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
جلسه مشترک معاونت اجتماعی، فرهنگی و معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با اداره کل سلامت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهـرداری تهران برگزار شد
جلسه همکاری مشترک معاونت اجتماعی، فرهنگی و معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با اداره کل سلامت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهـرداری تهران با حضور روسای شبکه های بهداشت دانشگاه و مدیران سلامت مناطق شهرداری تحت پوشش دانشگاه برگزار شد.

این جلسه روز یکشنبه 25 شهریور 97 در سالن G7 دانشگاه علوم پزشکی تهران تشکیل شد.
 دکتر رستمیان معاون اجتماعی، فرهنگی دانشگاه در حاشیه این جلسه با اشاره به اینکه برای دستیابی به شاخص‌های نظام سلامت باید پی گیری های مستمر صورت گیرد گفت: با توجه به اینکه وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در عرصه نظام سلامت پاسخگو هستند، این بدان معنا نیست که همه توان در این حوزه در دستان ماست بلکه سایر سازمان‌ها نیز در این حوزه فعالیت می‌کنند.
دکتر رستمیان افزود: در این نشست با مدیرکل اداره سلامت شهرداری تهران و مسئولین خانه‌های سلامت مناطق تحت پوشش دانشگاه، دو بحث، هدف‌گذاری شد، یکی در خصوص خانه‌های سلامت بود که مردم با مراجعه به این مکان ها در سلامتشان مشارکت می‌کنند و محیط مناسبی برای پیشرفت در عرصه سلامت است.
وی اضافه کرد: در خانه های سلامت کانون‌های متعددی تشکیل‌شده که مردم برای ارتقاء سلامت و خودمراقبتی خود در آنجا حضور دارند و فرصت مناسبی برای مراکز جامع خدمات سلامت و پایگاه‌ها تا بتوانند از این طریق با مردم ارتباط بیشتری داشته باشند.
وی ادامه داد: در این نشست قصد داشتیم این پیوند را میان مراکز جامع خدمات سلامت و خانه‌های سلامت برقرار کنیم و ارتباط بین بخشی داشته باشیم تا از منابع و امکانات همدیگر برای هم‌افزایی سلامت استفاده کنیم. مردمی که در آن مراکز حضور دارند  از طریق مشارکت، خودشان بتوانند کارهای مربوط به سلامت خود را پی گیری نمایند 
دکتر رستمیان افزود: وزارت بهداشت و دانشگاه ها می‌توانیم ازنظر فنی کمک کنیم و مربیان و اساتید ما در دانشگاه می‌توانند از این طریق برگزاری کلاس‌های مختلف و همایش‌های گوناگون با حوزه سلامت شهرداری همکاری کنند.
معاون اجتماعی و فرهنگی دانشگاه بابیان اینکه در این جلسه معاون اجتماعی، فرهنگی و بهداشت دانشگاه به‌عنوان نماینده سایر بخش‌های دانشگاه حضور داشتند، گفت: هدف از این برنامه مشارکت و ارتباط تمام بخش‌های دانشگاه است.
 دکتر رستمیان گفت: شهرداری در این زمینه تا کنون کارهای خوبی انجام داده و دانشگاه  از سایر سازمان‌های و مراکزی که خود مراقبتی سازمانی را ایجاد می نماید تشکر می‌نمایم.
در ادامه دکتر دلاوری معاون بهداشت دانشگاه گفت: در سطح جامعه حوزه بهداشت و شهرداری به مردم ارائه خدمت می‌کنند که هم‌افزایی کارهایمان در بهبود کیفیت و هزینه‌ها کمک‌کننده خواهد بود و این جلسه فتح بابی برای همکارهای بیشتر با شهرداری بود.
خبر: نسیم اخگر
عکس: حسین میری
انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#