کد خبر: ٧٠٢١٤/ ١٧:٥٣ - چهارشنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 388
چاپ
ارسال به دوست
دومین روز از حضور هیات دانشگاه سلیمانیه در دانشکده پرستاری و مامایی
هیات دانشگاه سلیمانیه با همراهی تیم دانشکده پرستاری و مامایی از بیمارستان مرکز طبی کودکان و بخش NICU بیمارستان ولیعصر (عج) بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشکده پرستاری و مامایی، دکتر عطیه کریم محمد، رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه سلیمانیه روز چهارشنبه 25 مرداد ماه در دومین روز از حضور در دانشکده پرستاری و مامایی در نشستی مشترک با اعضای هیات رئیسه و مدیران گروه های آموزشی به معرفی اجمالی دانشکده پرستاری دانشگاه سلیمانیه پرداخت.
دکتر عطیه کریم محمد از جوان بودن دانشکده پرستاری سلیمانیه و تاسیس آن در سال 2001-2000 سخن گفت.
وی آمار دانشجویان شاغل به تحصیل در این دانشکده را 16 دانشجوی دکتری، 49 دانشجوی کارشناسی ارشد و 425 دانشجوی کارشناسی عنوان کرد.
رئیس دانشکده پرستاری سلیمانیه درخصوص گروه های آموزشی، ترکیب هیات علمی و بیمارستان های دانشگاه به ارائه توضیح پرداخت.

بازدید از بیمارستان های مرکز طبی کودکان و ولیعصر (عج)

در دومین بخش از برنامه نیز هیات میهمان از دانشگاه سلیمانیه با همراهی معاون آموزشی و تعدادی از اعضای هیات علمی دانشکده پرستاری و مامایی از مرکز طبی کودکان و بخش NICU بیمارستان ولیعصر بازدید کردند.
ناجی، مترون و هاشمی سوپروایزر آموزشی بیمارستان مرکز طبی، هیات عراقی و تیم دانشکده پرستاری را برای دیدار از بخش های مراقبت های ویژه نوزادان، کودکان، انکولوژی و هماتولوژی، مراقبت های ویژه قلب باز  Open heart ICU، آزمایشگاه و مرکز تحقیقات رشد و تکامل همراهی کردند.
گفتنی است در بخش پایانی بازدید از بیمارستان مرکز طبی کودکان، هیات اعزامی از سلیمانیه کردستان از مجموعه نمونه های پاتولوژی متعلق به 50 سال پیش نیز دیدار کردند.
پس از آن، در بازدید از بخش مراقبت های ویژه نوزادن NICU بیمارستان ولیعصر (عج) با حضور آبرون، مدیر پرستاری این بیمارستان از روند درمانی کودکان و تجهیزات این بخش بازدید به عمل آمد.
میهمانان دانشگاه سلیمانیه با همراهی دکتر علیرضا نیکبخت نصرآبادی، معاون بین الملل و دکتر زیبا تقی زاده معاون پژوهشی دانشکده پرستاری و مامایی از امکانات و محیط های آموزشی دانشکده نیز بازدید کردند. 
 
معرفی گروه های آموزشی دانشکده پرستاری و مامایی
در بخش پایانی روز دوم نیز مدیران گروه های آموزشی به تفکیک هرم اعضای هیات علمی، توانمندی های آموزشی، زمینه های تحقیقاتی، تعداد دانشجویان شاغل به تحصیل به تفکیک کارشناسی ارشد، دکتری تخصصی و دانشجویان بین الملل،  فعالیت های اجتماعی گروه و دوره های آموزشی کوتاه مدت را شرح دادند. 
مدیران گروه های مختلف آموزشی آمادگی خود را برای انجام برنامه های مشترک با دانشکده پرستاری دانشگاه سلیمانیه اعلام کردند.

خبرنگار: شیما سادات عطری
عکس: حسین اکبریان 

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • دانشگاه سلیمانیه عراق
  • دانشکده پرستاری و مامایی تهران
  • بیمارستان مرکز طبی کودکان
  • دانشگاه علوم پزشکی تهران
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد