کد خبر: ٧٠٦٤٣/ ١١:١٨ - چهارشنبه ١٥ شهريور ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 507
چاپ
ارسال به دوست
برگزاری نشست هم اندیشی دوره مشترک آموزشی Telemedicineو Telepharmacy در دانشکده مجازی
نشست هم اندیشی شرکت کنندگان «دوره تله مدیسین و تله فارماسی »با هدف مرور مباحث ارائه شده در جلسات آنلاین و تحلیل و بررسی روند برگزاری دوره، در دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزارشد.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومي دانشكده مجازي، نشست یک روزه هم اندیشی شرکت کنندگان دوره تله مدیسین و تله فارماسی که در حال حاضر با همکاری مشترک دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه کامرینوی ایتالیا در حال انجام است، روز سه شنبه 6 شهریورماه 96با حضور بیش از30 تن از شرکت کنندگان این دوره در محل سالن آبشار دانشكده مجازي برگزار شد.
در این نشست ابتدا دکتر مرعشی، معاون مجازی سازی دانشکده مجازی ضمن خوشامدگویی به مدعوین گزارشی در خصوص ضرورت شکل گیری دوره و مراحل مختلف برگزاری دوره ارائه کرد پس از آن دکتر علیرضا آتشی از شرکت کنندگان این دوره خلاصه سه جلسه برگزارشده آنلاین را تشریح کرد.
سپس دکتر عسگری شرکت کننده بعدی در این دوره نیز در خصوص ابزارها و نرم‌افزارهای مورد استفاده در این دوره از قبیل پلاتفرم آموزش یادگیری الکترونیکی و روش ها و ابزارهای تعامل و هم‌افزایی دانش شرکت کنندگان مطالبی را عنوان کرد.
در ادامه حاضران سوالات، نظرات، انتقادها و پیشنهادهای خود را مطرح کردند و به تحلیل و بررسی روند برگزاری دوره و نحوه ادامه این دوره به بحث و تبادل نظر پرداختند.
از جمله مباحث مطرح شده در این نشست می توان به لزوم و چگونگی انجام پروژه، تالیف مقاله پایان دوره شرکت کنندگان و توافق بر انجام گفتگوی آنلاین در گروه تلگرامی دوره به زبان انگلیسی نیز اشاره کرد.
هدف از برگزاری این دوره، آشنایی با کاربرد اصلی تله مدیسین، چگونگی استفاده از تله مدیسین در ارائه خدمات سلامت و مشاوره از دور، آموزش های لازم در مورد امنیت اطلاعات، جمع آوری، انتقال و تحلیل داده ها، نرم افزارهای مرتبط، مدیریت پروژه های اجرای تله مدیسین و سایر موارد مرتبط است و از نمایندگان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور نیز برای حضور در این دوره دعوت به عمل آمده است.
همچنین این دوره به زبان انگلیسی به صورت ترکیبی شامل دروس آنلاین و آفلاین و همچنین دو بلوک حضوری یک هفته ای در ابتدا و انتهای دوره برای ارائه آموزش های عملی برگزار خواهد شد و پس از موفقیت در آزمون نهایی، گواهینامه شرکت کنندگان از سوی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه کامرینو ایتالیا صادر خواهد شد.فارغ التحصیلان این دوره قادر خواهند بود در طراحی، راه اندازی و استقرار سامانه ها و فرایندهای تله مدیسین در مراکز درمانی فعالیت کنند.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد