کد خبر: ٧٣٦٦١/ ١٥:٠٦ - چهارشنبه ٢٠ دی ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 663
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده دندانپزشکی
نشست صمیمانه هیات رئیسه دانشکده دندانپزشکی با اعضا هیات علمی گروه پروتزهای دندانی
نخستین نشست صمیمانه هیات رئیسه دانشکده دندانپزشکی با اعضا هیات علمی گروه پروتزهای دندانی با هدف ارائه برنامه کوتاه مدت و بحث و گفتگو در مورد حل مشکلات آنها، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده دندانپزشکی، نشست صمیمانه هیات رئیسه دانشکده با اعضا هیات علمی گروه پروتزهای دندانی روز سه شنبه 19 دی 96 در اتاق کنفرانس این گروه برگزار شد.
دکتر سعید نوکار مدیر گروه مربوطه با قدردانی از حضور هیات رئیسه دانشکده در این گروه به عنوان نخستین نشست در میان گروه های دندانپزشکی دانشکده، در مورد صلاحیت انتخاب رئیس دانشکده و پیشبرد اهداف دانشکده که منافع و رشد را در بردارد به مطالبی اشاره کرد.
وی سه رکن اصلی در دانشکده را بیماران، دانشجویان و اساتید دانست و افزود اگریکی ازارکان به هردلیلی کمرنگ شود رضایتی در دانشکده حاصل نخواهد شد.
مدیر گروه با اشاره به ارائه واحدهای ترم آتی، به کمبود نیروی هیات علمی برخی بدلیل اخذ پست های دانشکده و برخی بدلیل پذیرفتن مسئولیت های داخلی گروه در مورد جلوگیری از تبعیض و رعایت تساوی میان کارمندان تمام بخش ها، تعمیر یونیت های قسمتی از بخش و... مطالبی را بیان کرد.
دکتر نوکاردر مورد کمبود بیمار برای بخش پروتزهای دندانی گفت: با اجرای راهکار جدید که پیشنهاد آموزش دانشکده است و با فعال شدن تریاژ و پذیرش بیماران مراجعه کننده و قطع نشدن روزهای معاینه، بیمار برای آغاز ترم دانشجویان ذخیره می شود تا با شروع ترم دچار کمبود بیمار نباشیم.
رئیس دانشکده دندانپزشکی با ابراز خرسندی از حضور در کنار اساتید گفت: این گروه بیشترین تعداد واحدهای درسی و بیشترین تعداد اعضا هیات علمی که حدودا 2/5 برابر گروه های عادی و 6 برابر گروهای کوچکتر دانشکده است را با بزرگترین فضای آموزشی به خود اختصاص داده است.
وی ادامه داد: همه گروه ها مشکلات و کمبودها، مزایا و معایب، سختی کارهای دارند که براساس رشته و تخصص متفاوت است. دانشکده دندانپزشکی مثل انگشتان یک دست در کنار هم اند و اگر یک روز کوچکترین خللی برآن وارد شود کل مجموعه دانشکده را تحت تاثیر می گذارد. و برای حفظ شرایط و منافع دانشکده همه افراد با میل و رغبت خود موظف به ارائه خدمات محوله به بهترین شکل هستند.
دکتر رکن برنامه کوتاه مدت گروه پروتزهای دندانی را با چهار اولویت اساسی بیان کرد.
1- رفع مشکلات آموزشی دانشجویان دوره عمومی، در دوره تخصصی آموزش بخوبی و مناسب است
2- تربیت دانشجوی با نشاط، سرزنده و شاداب، حفظ شان و شخصیت دانشجویان، عدم تاثیر آموزشی در رابطه با موضع دانشجویان سیاسی، رعایت احترام و عدم تحقیر آنها
3- همکاری با کلینیک تخصصی دندانپزشکی برای توسعه و تقویت آن، جذب و ایجاد انگیزه برای اساتید جهت حضوردرکلینیک، سازماندهی درمان توسط اساتید و افزایش درآمد که منجر به بهبود شرایط اساتید و دانشکده است
4- حل مشکلات و نظام مندی لابراتوار پروتزهای دندانی رئیس دانشکده از زحمات دکتر بیات به خاطر راه اندازی و اجرایی شدن سیستم HIS و حل مشکلات مربوطه آن با گروه های آموزشی همچنین راه اندازی داروخانه در دانشکده دندانپزشکی قدردانی کرد و افزود از بزرگترین خدمات و ارزنده ترین کارهای انجام شده از میان 14 برنامه عملیاتی در دوران ریاست ایشان، می توان به پرونده الکترونیک بیماران و ارائه خدمات بیمار و ... در سیستم HIS اشاره کرد.

دکتر منصوریان، معاون اداری مالی در مورد تامیین بیماران گفت: برای تمام گروه ها بیمار وجود دارد و گروه پروتزهای دندانی، پریودنتولوژی و جراحی دهان فک و صورت با این مشکل مواجه اند که با ارائه راهکار جدید و اجرای آن این مهم هم برطرف خواهد شد.
دکتر سیادت، معاون آموزش با اشاره به صورت جلسات و مصوبه شورای آموزشی گفت تغییر 4 روتیشن به 2 روتیشن و ادغام شدن 2 بخش با هم به صورتی که دانشجو 2 روز غیر متوالی در هر بخش تخصصی و روز پنجم در بخش ارتو یا پریو حضور داشته باشد که البته این طرح در جلسه مدیران گروه مطرح و قرار شد بصورتpilot برای دانشجویان ترم 10 دوره عمومی اجرا شود با توجه به بررسی شرایط هر گروه این تغییر به نفع سیستم آموزشی دانشکده خواهد بود.
در این مورد ارزیابی و پیشبینی های لازم هم در نظر گرفته شده و راهکارهای هم برای آن مطرح شده است وی با اشاره به فعال شدن تریاژ، پذیرلش بیمار و فعال بودن معاینات در زمان برگزاری امتحانات افزود با این روش دانشجویان در آغاز ترم تحصیلی با کمبود بیمار مواجه نمی شوند.
معاون آموزشی از تغییر در سیستم انتخاب واحد دانشجویان ازحالت دستی توسط کارشناسان واحد آموزش به حالت الکترونیک و سیستمی خبر داد و گفت در نظر داریم با تصویب و اجرایی شدن این طرح از تداخلات واحد های درسی، مشکلات دروس پیش نیاز و انتخاب واحدهای صحیح در هر ترم و... پیشگیری کنیم.
در پایان اساتید گروه دکتر منزوی، دکتر گرامی پناه، دکتر محمدرضایی، دکتر معماریان، دکتر حاجی میرآقا، دکتر ماهگلی و... مسائل و مشکلات گروه را مطرح و به بحث و گفتگو پرداختند.
 خبر و عکس: فاطمه زمانی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد